kampin kauppakeskuksen värväysyritys

Vartijjjjaaa

9

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Roger1800

      Otapa kiinni vartijan oikeuksilla henkilö jonka et itse varsinkaan ole kuullut ketään värväävän, ja kun kiinniottamasi henkilö kiistää ja alkuperäinen ilmoittaja häviää sillä välin niin selitäpä se poliisille siinä vaiheessa kun kiinniottamasi mehmet vetoaa esim. Rasismiin.

      Yhtä hyvinhän Ko lehtijutun henkilö olisi itse voinut ottaa "värvääjän" kiinni yleisellä kiinniotto-oikeudella. Eipä se sen kummempi oikeus ole vartijallakaan Ko tapauksessa.

    • pjöntölä

      Eikös Secu edelleen hoida Kampin JLJV:n?
      Kieltämättä tulee mieleen kesähessu, joka vain seistä töljöttelee, eikä uskalla tai tiedä kuinka tehdä työtään.
      Kiinniotto ei tuossa olisi tullut silti kyseeseen, vaan soitto poliisille välittömästi. Sen jälkeen ilmoitus paikalla oleville kollegoille. Sitten alkaa kohteen seuranta poliisin tuloon saakka. Kyllä supo olisi hyvinkin kiinnostunut noista tapauksista.

    • vartia

      Tuollaiset tilanteet tulee niin äkkiä,että varmaan jälkikäteen tulee mieleen toimia ihan toisin.

      Varmaan,jos minulle olisi ilmoitettu värväys yritys,vastaus olisi ollut mitä sitten.

    • Roger1800

      Kampissa kohtuu paljon kameroita. Kukapa tietää vaikka ko henkilöä on kameroilla seurattukin....

    • FUCKISIS

      Mihin lakipykälään vedoten vartija (oletan että kyseessä Lidlin myymälävartija) olisi ottanut henkilön kiinni? Ainoa, mitä tuossa voi tehdä, on soittaa poliisit paikalle. Mutta koska Suomen poliisivoimat on kuohittu, jotta tällekkin terroristille riittäisi rahaa asumistukeen, sekä vähän huvittelupätäkkää, ei partio ehtinyt ajoissa paikalle.

    • sankarpoikia

      Onko kellekään tullet mieleen että tuo Isisin värväri saattaa olla veteraani joka ei säihkähdä jotain kuulapäätä joka tulee käskyttämään.

      • 121314

        Mitä, eikö vartija ole kiinnostunut uhrautumaan 10€ tuntikorvauksella?


      • MiksOliPitäny
        121314 kirjoitti:

        Mitä, eikö vartija ole kiinnostunut uhrautumaan 10€ tuntikorvauksella?

        miksi pitäisi jos ko. värväri ei ole tehnyt rikosta vartijan toimeksiantajaa vastaa ???


    • Anonyymi

      Hyvä tuo "Vartija lupasi soittaa, muttei tehbyt mitään". Perus. Sanovat hoitavansa, jotta pääsevät tilanteesta pois ja sitten valvomoon piiloon, ettei tarvitse oikeasti tehdä mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      134
      1656
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      39
      1581
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      62
      1328
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1285
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      207
      1092
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      266
      1057
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1044
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      945
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      17
      907
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      868
    Aihe