Vastaanottokeskuksen voisi petustaa keuruun vanhaan pioneerirykmenttiin. Olis valmiit tilat 500 pokolaiselle ja hyvät koulutusolosihteet
miten olis vastaanottokeskus
suvaitsevainensuomi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kannatetaan,olikin kaupungintalolla elyn väkeä,puhuivat ja menivät papereineen kohteelle,
Ja rikollisuus lisääntyis Keuruulla entisestään........... Ne jotka muistaa aikaa jolloin niitä oli nykyisessä ekokylässä, tietää mistä puhutaan.......
Kerrassaan loistava idea ! Tämä rikastuttais keuruuta, ei pelkästään yrittäjiä, vaan tois väriä myös katukuvaan. Täytyy mennä heti huomenna kaupungintalolle ehdottamaan ja voisin alkaa samalla asian puuhamieheksi.
pettuveellä paremat vapaat tilat
Mut onko tarpeeksi isot tilat, liki tuhannelle koneinsinöörille
Kepun ex-kansanedustaja lobbariksi.
"Suomi kuuluu jokaiselle asuinpaikasta, elämäntilanteesta, äidinkielestä tai etnisestä taustasta riippumatta." (Hallitusohjelma 15.4.2007).
Onkohan siellä niitä vihreitä sotilaitakin????
Isisin koulutuskeskus sinne tulee, jota valtio tukee kaikin mahdollisin keinoin.
http://yle.fi/uutiset/pakolaisjoukko_vastustaa_syomalakolla_sijoitusta_pohjois-ruotsiin__taalla_on_susia_ja_karhuja/7716620 Keuruulaiset taitaa selvitä tästä säikäyksellä,koska Keuruu kuuluu karhujen ydinalueeseen.
Mistä ne pakolaiset tulisi? Multialaisetko on lähteneet maanpakoon?
Somaliasta on Keuruulle tulossa parrakkaita ankkurilapsia eli karva-ankkureita.
http://4.bp.blogspot.com/_80ABe1Plqwg/STcmef39slI/AAAAAAAAAso/0DptqEusv0I/s1600/Image1.jpg
Pakolaiskeskus tuleekin Haapamäelle! Keskeinen sijainti, risteysasema, tyhjä ala-asete, Kaskikankaan ja Aittokankaan kerrostalot alle puolillaan asukkaita, hotelli Hilttonin varauskirja talvelle ei varmaan pullistele ja etenkin Byrkassa on tyhjää, sekä monta muutakin tyhjää torppaa. Ja mikä parasta kymppimillillä remonteerattuun yläkouluun mahtuu yli 500 oppilasta enemmän kun mitä sinne on ensi talvena tulossa.
Juna yhteys on välttämätön,että nuo siirrot saadaan aloitettua mieluimmin jo tulevan vuoden aikana.Parakkien ja aitauksien rakentamisella alkaa olemaan pikkuhiljaa kiire,niinpä tuo pakolaisleirin sijaintipaikka olisi hyvä olla jo ihmisten tiedossa,etteivät turhaan sijoita rahojaan lähialueelle,koska ei kukaan halua asua noiden elukoiden naapurina.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113430-piispa-hslle-”muslimit-voisivat-kayttaa-kirkkoja”
Joko sopivat tilat on valmiina? Älkää nyt ainakaan vanhaa kirkkoa antako.
http://www.vihrealanka.fi/uutiset-kotimaa/kirkon-ulkomaanapu-menettää-43-prosenttia-tuestaan-–-lisäleikkauksia-vielä-tulossa
Tuo järjestö tulee lakkauttaa välittömästi, koska se tukee rahallisesti ja välillisesti ääri-islamilaisia prsereikävaltioita, Somaliaa ja Syyriaa.
Noi kirkothan on muutenkin tyhjänä kaiken aikaa, mamut sinne viikolla ja vkl ulkoruokintaan...
Rikastamaan katukuvaa...
https://www.youtube.com/watch?v=gbbYX-ty7k0
Esimakua tulevasta
Komeita ankkurilapsia ...höhöhöhö
Keuruun naapuri, Mänttä, rikastuu vauhdilla.
https://www.facebook.com/AmandanAarteet/photos/a.923082747744013.1073741832.552610308124594/965638806821740/?type=1&theater
Mäntässä mustiaukkoja on jo ihan ongelmaksi asti,saa nähdä milloin Mänttäläisillä palaa pinna ja alkaa tapahtua.
On suorastaan epä-isänmaallista hyysätä pakolaisia tälläisinä aikoina.Jyväskylässä järjestetty marssikin "mulla on unelma"marssi oli oikein ilmentymä epä-isänmaallisuudesta ja vasemmiston ihailusta.
Petäjävedellä tyhjänä: "entinen rättikoulu" 2 sen asuntolaa .
Siinä valmiit tilat. Toisi väriä paikkakunnalle positiivisessa mielessä.
http://www.suurkeuruu.fi/Uutiset/1194994411091/artikkeli/yle keuruulle suunnitteilla vastaanottokeskus.html
Noniin, elikkäs hommat on lähtenyt etenemään vauhdilla ja saadaan pian taas tyhjät tilat tuottamaan. Suuri kiitos kuuluu ketjun aloittaneelle henkilölle.
Olisikohan mahdollisesti muitakin paikkoja minne vois majoittaa ?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082720251784_uu.shtml