Ei ole ollut näin huonoa kesää tehdä autoremottia.
Varsikin kun pitäisi auton paikkamaalaus hommia saada tehtyä ja muutakin remonttia.
Kun remontit joutuu tekemään pihalla, vettä sataa lähes joka välissä, sää on kalsea ja kostea.
Pressukatosta en ole alkanut väsäämään, vaikka alkaa vähitellen tuntumaan, että sellainen on pakko rakentaa, ei auton remonttihommista muuten mitään tuu, kun vettä tihuttaa lähes jatkuvasti.
Taivas on ollu pilvessä suurimman osan kesästä, ettei kukaan enää muista miltä se aurinko näyttää, että joutuu netistä katsomaan auringon kuvaa.
Jos ei olis mitään autoremonttia ja muita remonttihommia, niin varmana aurinko paistaisi keskellä yötäkin.
Huono kesä autoremonttihommiin
Vesipöhö
3
62
Vastaukset
- Kititjämähtää
On niitä ollut joka lähtöön, jos remppakokemus on vähän reilumpi.
Eikä se hellekkään ole hyvä remonttisää. - ruoste_veke
Niinpä. Onneksi yhden ruostesuojauksen ehdin toukokuussa tehdä. Yhden oven alaosan peltiä meinasin korjata ja ruostesuojata. Nyt näyttää parempi aika olevan. Siltikin, kannattaisko 20 v vanhan Corollan ovea irrottaa ja hoitaa homma sisätiloissa?
- 340m3
Mulla ei ole ollu kelien puolesta ongelmia.
Hallissa sateensuojassa voi puuhata uhtä ja toista.
Nosturinnokassa.
Suurempi ongelma on ollu nuo halut, mistähän niitä sais työhaluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192725Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151129Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121- 401035
- 61021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47914
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123883Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837