Onko nyt oikea aika kylvää appelssiinipuun siemeniä multaan kasvamaan?
Appelssiinipuu?
JJT
2801
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
reilusti aikaa sun kysymyksestä, mutta laita nyt heti sienmeniä vaikka lautaselle jossa on vettä multaa n. pari senttiä ja aurinkoon päin päälle vielä muovikelmu se pitää kosteudon hyvin! ja ei kun satoa odottelemaan.(ei niistä koskaan hedelmiä saa,sorry! mutta kyllä niistä pitäis saada taimia ihan kotikonstein)ja jos ja kun saat niitä itämään ne pitää erotella n.5 sentin mittaisina!
Kyllä onnistuu ja saat komean kasvin jos jaksat hoitaa,mutt muista se on kova juoppo eli tykkää vanhemmiten paljosta vedestä, ei kuitenkaan niin paljon että lautasella seisoo koko ajan vettä.
Hyvällä tuurilla saat jopa noin 2 cm läpimittaisia Aplareita.Itse olen onnistunut saamaan muutaman sormenpäänkokoisen appelsiinin joitakin vuosia sitten.