Hylkään ne ihmiset, jotka

yrittävät vahingoittaa minua. En välitä enää mistään, mitä he tekevät. Heidän mielipiteillään ei ole mitään merkitystä.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuo on ihan tervettä itsekkyyttä. Mun pinna on välillä ollut liiankin pitkä ja siitä on kärsineet kaikki, itse eniten. Kunhan varmistat ettet hauku väärää puuta.

Äänestä

Minähän vahingoitan... olet varmaan huomannut!

Äänestä

Mun ainoa keino on olla välittämättä kenestäkään.

Äänestä

Minäkin hylkään, ei ole kerta kaikkiaan aikaa sellaiseen - enää. Nuorempanahan kuvittelin, että paskinkin ihminen tulee paremmaksi kypsyessään vähän, saadessaan elämänkokemusta, suhteellisuudentajua ja kokiessaan pettymyksiä ja kun sitä oikein ymmärtää.

Enää en ymmärrä ketään itseni kustannuksella... Enkä ikinä unohda enkä anna anteeksi ihmisille, jotka aivan tahallaan ja tietoisesti yrittävät, haluavat vahingoittaa. Se, tuleeko koston hetki joskus sopivasti eteen, on toinen asia. Joskus voi tulla.

Äänestä
  • Tämähän sopii hyvin yhteen tuon toisen ketjun kanssa -kovuuteni- jne.

    sama sisältö

    Äänestä

  • niinseelämäpyörii kirjoitti:

    Tämähän sopii hyvin yhteen tuon toisen ketjun kanssa -kovuuteni- jne.

    sama sisältö

    Ei kylläkään ole sama sisältö, koska siinä ketjussa ilmeisesti joku mies on vihainen siitä, että jollakin naisella on häntä kohtaan romanttisia odotuksia, joihin hän ei vastaa.

    Minä taas kirjoitan yleisellä tasolla epäseksuaalisista ihmissuhteista koskien kaikkia ihmisiä, miehiä sekä naisia. Eikä ole sitä paitsi romanttisia eikä seksuaalisia ajatuksia kenestäkään, ei edes itsestään liikoja luulevista palstapahiksista :-)

    Vastasiko tämä utelijaisuuteesi väärällä tavalla? :D

    Äänestä

  • niinseelämäpyörii kirjoitti:

    Tämähän sopii hyvin yhteen tuon toisen ketjun kanssa -kovuuteni- jne.

    sama sisältö

    Jos tämä vastasi utelijaisuuteesi väärällä tavalla, sulje äkkiä silmäsi, purista hampaasi yhteen ja yritä unohtaa tällaista koskaan nähneesikään. Henkilö, josta haluat ajatella jotakin aivan muuta, tottakai voit edelleenkin ajatella. Aidosti, koska luulet, tai väkisin, koska tahdot. Siis voi ei, joku ei näekään maailmaa seksistisen kapean putken lävitse... sen ainoan, minkä lävitse te olette katselleet koko ikänne.

    Äänestä

Yleensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinteenaina kirjoitti:

yrittävät vahingoittaa minua. En välitä enää mistään, mitä he tekevät. Heidän mielipiteillään ei ole mitään merkitystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu