Mitkäköhän suvut ja ruokalat tässä pitzerioiden välisessä ryminässä nyt ovat mukana? Olisi hyvä tietää niin osaisi äänestää jaloillaan ja ostaa eväänsä paikasta joka ei näihin mafioihin kuulu. Eikä jäisi tuleen jos sattuvat välejään selvittelemään.
Oulun "pitsasota"
känkyttäjä
11164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toivottavasti ihmiset kiertää kaukaa nämä pizzakeisarit.
Miks? Hyvää pizzaa. Tappeleeehan ihan kantasyomalaisetkin.
La Festat, Da Max, Aseman Kebab, Pikku Istanbul, Mezzaluna ja Milan kuuluu kulemma tähän "mafiaan".
Välttäkää molempien sukujen pizzerioita. Jos ihmiset ovat noin väkivaltaisia niin mistä tiedät mitä pistät suuhusi jos ostat pizaa moisilta rikollisilta? hyi. Tästedes vain kotipizzaa ja raxia.
Minulle on ihan sama mitä nuo kähtävät tappelee, silti syön heudän pizzaa. Parempaa palvelua ja tuotetta myyvät vrt. suomalaisiin. Eiköhän suomalaiset ole väkivaltaisempia keskimäärin.
Sotivat pitsayrittäjäsuvut ehdottomasti boikottiin, äänestelkää jaloillanne.
Äänestä sinä vaikka tunkemalla kumisaapas perseesees.
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=6&t=8997&sid=6a34a51998812620ed0667c5ebda453e&start=60
Tämän mukaan Maikkulan Milan ei kuulu tähän sakkiin.
"Maikkulan pizzeria Milan ei ole turkkilaisten omistuksessa! saati mafian kans tekemisissä millään tavalla! Vuonna 2012 pizzeria on vaihtunut Bosnalaisen perheen omistukseen. Nyt ravintolaa pyöritetään uudella energialla ja lujalla ammattitaidolla, Terv. Pizzerian yrittäjät"
Ja arinamafian politrukit käärii hillot teidän tomppelien boikoteista.
Mikä on tilanne tässä pitsasodassa? Ei vaan uutisissa mitään uutta vähään aikaan?
Muslims spit on the pizzas they are making for Infidels. Allah Akbar!