murhaajien vanhemmat ??????????.
Nämä ääliöt jotka ostivat valuvikaiset barbinuket itselleen ja joiden ansiosta Muhoksella on maansuru ???
Esiin ja heti... kansalla on kysyttävää.
Missä luuraa kaikesta vastuussa olevat MuHoS-
10
145
Vastaukset
- mediasydän
Kuka mahdollisti aasialaisten murhat suomessa ja muhoksella ?????
nimet esiin - Oikeasuomalaineneimamu
Silläkö tömä ois kuitattu.
- rutinofffi
Silläkö tämä ois ratkaistavissa.
- Sjuk
Voi ziisus, miten sairasta kommentointia !!!
- jaTKETAAN
hyvä kysymys... huono vastaus
- maavierason
Onko siihen perheeseen adoptoitu toinenkin lapsi ulkomailta?
- mussukoidenmusserot
on kyllä kauha asia vanhemmille jotka ovat hakeneet pienenpojan sieltä kaukaa auttaakseen ja antaakseen hänelle elämän. Sekopääpoika sattui nyt näille hyväntekijöille kamalaa.
- surullista
mussukoidenmusserot kirjoitti:
on kyllä kauha asia vanhemmille jotka ovat hakeneet pienenpojan sieltä kaukaa auttaakseen ja antaakseen hänelle elämän. Sekopääpoika sattui nyt näille hyväntekijöille kamalaa.
On sieltä adoptoitu fiksuja lapsiakin.tämä tapaus ois oikein hyvin voinnut sattua meidän maassa syntyneille. Onkos tämä toinen murhaaja supisuomalainen?
- Idiootit
Oletko tosissas? Työntekijät jotka fyysisesti ja henkisesti näitä poikia ovat kiduttaneet täytyy saada vastuuseen.
- mielipiteeni
Täysin samaa mieltä. Vika ei taatusti ole yksinomaan ja ainoastaan pojissa, vaikka teko onkin täysin vailla puolustelua.
Toivottavasti asia tutkitaan perinjuurin ja myös muutkin "syylliset", kuin vaan nämä elämässään pahasti "hukkaan" joutuneet pojat joutuvat silmätysten omien tekojensa ja niiden seurausten kanssa.
Eikä aina pitäisi ottaa noin yksipuolista kantaa.
Lapsista ja nuorista kehittyy sellaisia, kuin kasvuympäristö, olosuhteet ja kaverit muokkaa. Lapsi on syntyessään kuin avoin,kirjoittamaton kirja, johon eletty elämä ja kaikki, vanhemmista alkaen vaikuttaa, ja tekee hänestä sen nuoren ja sellaisen ihmisen, joka hän on ja jollaiseksi hän kehittyy.
Jos toinen noista pojsta oli vaan noin viikon ko. "kodissa" ja pää hajoaa noin totaalisesti, on takuulla vikaa ja paljon myös koko systeemisssä, enkä nyt tarkoita, että vika olisi yksinomaan paikasssa, jossa tuo kauhea teko tapahtui, vaan koko ns. lastensuojelussa ja niiden toiminnassa. Onhan tuo nähty.
Ihmiset sielläkin tekee töitä ja paljon kohtalokkaitakin virheitä on jo sattunut ja taas tässä kukaties yksi sellainen, joka johti tähän kauheaan tekoon. Jota en siis, itse tekoa, puolustele missään nimessä, enkä millään tavalla. Ainostaan haluan tuoda vaan esiin sen, että asissa on aina vähintäänkin kaksi puolta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751410Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2461304Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521096Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551068- 51785
- 65764
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62747Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44691- 30637