Kun nyt näyttää vahvasti siltä, että huawei 153E ei suostu kirveelläkään toimimaan yhdessäkään tubuttimessa......†
Pitäisikö minun ostaa uusi mokkula....†
Linuks_Epätoivoinen
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onhan siinä Windows-tubuttimen ajurit sisäänasennettuina. Eikö niillä pelaa?
Ne ajurit toimii Windows-tubuttimen 7 versiossa, 8.1 ja 10 versioissa eivät toimi kunnolla.
Sitten Windows-tubuttimelle pitänee ostaa uusi mokkula. Sellaistahan se Windows-tubuttimen käyttäjän käyttökokemus on...
Tuo Huawei E153 on vähän ongelmallinen Microsoftin uudemmissa tubuttimissa (eli 8/8.1 ja 10). Kannattaa harkita vaihtamista johonkin linuxiin, niissä tuo E153 toimii mainiosti. Tietysti voit pitäytyä Windows 7 tubuttimessa, siinä tuo E153 toimii kohtuullisesti.
Osta ennemmin Fiskarsin kirves niin ehkä saat jotain hyödyllistä aikaan esim. puujalan puupääsi lisäksi.
Linukshihhulien pitää nyt muistaa, että vain linuks on tubutin.......†
Windows on tietokoneen k ä y t t ö j ä r j e s t e l m ä !
Osta kunnon mokkula. Nämä operaattorien pakkotarjousmokkulat ovat leluja.
Itselläkin kaksi ensimmäistä mokkulaa olivat täysin leluja ja lopuksi jouduin ostamaan kunnon mokkulan kunnollisesta tietokonekaupasta, ei operaattorin palvelukaupasta.
Kyllä tämä uusi mokkula asentui saatujen ohjeiden mukaan ja nyt toimii hyvin eri käyttöjärjestelmissä (siis Windowsissa ja linuxdistrossani)
Mokkuloissa on suuria laatueroja. Valitettavasti en voi mokkulan nimeä paljastaa koska näillä palstoilla EI SAA mainostaa. Eikä liittymäsopimukseni operaattori sietäisi kilpailevien mokkuloiden mainostusta.
Vaihtaen paranee, mutta se on tehtävä hiljaa ilman mainostusta. Operaattorin tarjoamat tarjousmokkulat eivät todellakaan ole luotettavia mokkuloita. Nuo mokkula valinnat lienee tehty hintakilpailun vuoksi, halpaa mikä halpaa.
Ja halvalla ei tunnetusti saa hyvää.
Hengen hedelmä on rakkaus, ilo, rauha, pitkämielisyys, ystävällisyys, hyvyys, uskollisuus, sävyisyys ja itsensähillitseminen......†
Suloista on Jumalan sana....†
Tumputtaja-Karilla viiraa aika pahasti!
mikki$puudeli jaksaa leikkiä jollain iänikuisella mokkulalla? Eikö vintoustubuttimen jälkeen ole varaa uudempaan?
Windowssilla toimii kaikki mokkulat.......†
Me Windows-herrasmiehet nautimme sivistyneesti alkon tuotteita, kun taas linukshihhulit käyttävät mitä lie, mistä lie kannabista.....†
Kannabiksen aiheuttamat fantasiat eivät jätä näitä linuksparkoja rauhaan sitten millään.....†