kansanäänestys maahanmuutosta

Mielestäni Suomessa pitäisi järjestää kansanäänestys maahanmuuton rajoitusten kiristämisestä. Äänestys tulisi olla Sveitsin malliin hallitusta sitova eikä ainoastaan suuntaa antava.

http://yle.fi/uutiset/sveitsilaiset_puolsivat_oikeiston_esittamia_maahanmuuttokiintioita/7077981
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei sitten muuta kuin kansalaisaloitetta tekemään.. Voin tulla allekirjoittamaan, ja veikkaan että 50.000 nimeä tulee kuukaudessa täyteen.

Äänestä

Maahanmuuttoa Suomeen rajoitetaan jo nyt, ei tänne noin vain tulla oleilemaan, eikä olla tultu juuri koskaan. Tästä ei voi enempää alkaa kiristämään, aivan turhaa, täällä on muutenkin vähiten ulkomaalaisia koko eu:n vertailussa. Missä aloittajan suhteellisuudentaju?

Äänestä
  • Mitä nuo mustat on jotka notkuu pitkin kaupunkia arkisin keskellä päivää kun muut on töissä ??

    Äänestä

  • autokuskisilmätauki kirjoitti:

    Mitä nuo mustat on jotka notkuu pitkin kaupunkia arkisin keskellä päivää kun muut on töissä ??

    Entä ketä ne valkoiset on, jotka notkuu siellä, ku muut on töissä?

    Äänestä

käyppä katsomassa kävelykadulla kuka siellä oleilee, ei nämä jutut tyhjästä kumpua, voit ottaa aurinkolasit pois silmiltä, niin erottuu tuo rikkaus selvemmin.

Äänestä
  • Suhteellisesti ottaen on Suomessa todella vähän ulkomaalaisia, mitä on muissa eu-maissa. Torilla katsellen ei näe koko totuutta.

    Äänestä

  • patsastelija kirjoitti:

    Suhteellisesti ottaen on Suomessa todella vähän ulkomaalaisia, mitä on muissa eu-maissa. Torilla katsellen ei näe koko totuutta.

    Missä katsellen sitten ??

    Äänestä

http://www.esaimaa.fi/Online/2015/07/22/Suomeen lisää vastaanottokeskuksia — Konnunsuon keskuksessa olisi laajentamisen mahdollisuuksia/2015119335492/4

"Maahanmuuttovirasto selvittää mahdollisia uusia tiloja. Suomeen saapuu turvapaikanhakijoita nyt enemmän kuin koskaan ennen."

Äänestä
  • Suomi ottaa oman osansa, ja se on oikein ja kohtuullista. Ruotsista ei tarvi ottaa mallia, mut varaa on auttaa.

    Äänestä

  • okkei kirjoitti:

    Suomi ottaa oman osansa, ja se on oikein ja kohtuullista. Ruotsista ei tarvi ottaa mallia, mut varaa on auttaa.

    Persut auttaa enemmän kuin vasurit ja vihertävät ;)

    Äänestä

pidetään suomi suomalaisilla,eikä mamuille

Äänestä

K A N N A T E T A A N !!!!!!!!

Äänestä

Kyllä; uutta verta ja perimää on saatava, muuten sikiää rasisteja.

Äänestä
  • RKP:N ongelma tuo sisäsiittoisuus

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomenkansanpuolesta kirjoitti:

Mielestäni Suomessa pitäisi järjestää kansanäänestys maahanmuuton rajoitusten kiristämisestä. Äänestys tulisi olla Sveitsin malliin hallitusta sitova eikä ainoastaan suuntaa antava.

http://yle.fi/uutiset/sveitsilaiset_puolsivat_oikeiston_esittamia_maahanmuuttokiintioita/7077981

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu