Taihkerääjät pois keräämästä marjoja ihmisten pihoista ja metsistä,repivät varvut ja roskaavat metsät,ei kuulu jokamisoikeuksiin. ÄLKÄÄ OSTAKO MARJOJA taihkerääjiltä. Suomalaisilta poimijoilta kannattaa ostaa majat, toinen vaihtoehto mennä itse metsään.
Taihkerääjät
9
127
Vastaukset
- noniinjoo
montako litraa olet itse kerännyt
- Suomionsuomalaisten
Tänään tuli kerättyä klo:13,00 mennessä 20litraa. Oliko muuta. ÄLKÄÄ OSTAKO ULKOLAISILTA KERÄÄJILTÄ SUOMEN MARJAA,NE REPI VÄT VARVUT,LAKIA ON MUUTETTAVA.
- kylkelpaasuomenmiesten
Repivät varvut vai varvit? Ookkonä kateellinen satakunnanakka kun kauniita naisia tullee näyttämään mallia millainen on oikea nainen. Ja ahkera sellainen. Siinä satakunnan laiska ja läski kurahaara onkin oikeassa. Pelko on aiheellinen sillä ukko heittää kuutamolle helposti kun pääsee oikean naisen makuun. Menee akka vaihtoon ja laatu paranee joka suhteessa.
- blondfinland
Eihän ne itse myy keräämiään vaan myynnin hoitaa Suomalainen kesätyöpalkattu nätti blondi yleensä :)
Kaikki marja joka on myynnissä on ulkomaalaisten poimimaa ja suomiblondin myymää. - hyväkinasia
Hyvä kun tulee Thaimaasta asti tytöt hoitamaan suomen tyttöjen hommat kun niistä ei ole enää edes miestä tyydyttämään.
- Taihkerääjä
Ostin taihkerääjältä ;) mustikkaa, 15 euroa/ämpäri, hyvä tavara, halpa tavara. Eläköön taihkerääjä!
- se.olisi.törkeää
Repivätkö varvut? Tarkoittaako se, ettei enää seuraavana kesänä saa siitä marjaa?
- virvonvarvonvituiks
Joo niillä on sellaiset pienet varvunrevintäsakset joilla ne varpu kerrallaan tekevät tuhojaan pitkin metsiä ihan teidänkaltaistenne mulkkujen harmiksi.
- thaipesälover
Juu olen samaa mieltä että Thaihhhpesä on ehdottomasti parempi kuin suomiläskituulipukutiukkatrikooketjumamma. Marja on sama molemmissa tapauksissa mutta poimijan seksikkyys päättää ostopaikan, saa vielä pes.. samasta paikasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 445785
- 455295
- 483688
- 133643
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise903181- 313126
- 592864
- 572720
- 532370
- 381824