Taihkerääjät

Poisheti

Taihkerääjät pois keräämästä marjoja ihmisten pihoista ja metsistä,repivät varvut ja roskaavat metsät,ei kuulu jokamisoikeuksiin. ÄLKÄÄ OSTAKO MARJOJA taihkerääjiltä. Suomalaisilta poimijoilta kannattaa ostaa majat, toinen vaihtoehto mennä itse metsään.

9

127

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noniinjoo

      montako litraa olet itse kerännyt

      • Suomionsuomalaisten

        Tänään tuli kerättyä klo:13,00 mennessä 20litraa. Oliko muuta. ÄLKÄÄ OSTAKO ULKOLAISILTA KERÄÄJILTÄ SUOMEN MARJAA,NE REPI VÄT VARVUT,LAKIA ON MUUTETTAVA.


      • kylkelpaasuomenmiesten

        Repivät varvut vai varvit? Ookkonä kateellinen satakunnanakka kun kauniita naisia tullee näyttämään mallia millainen on oikea nainen. Ja ahkera sellainen. Siinä satakunnan laiska ja läski kurahaara onkin oikeassa. Pelko on aiheellinen sillä ukko heittää kuutamolle helposti kun pääsee oikean naisen makuun. Menee akka vaihtoon ja laatu paranee joka suhteessa.


    • blondfinland

      Eihän ne itse myy keräämiään vaan myynnin hoitaa Suomalainen kesätyöpalkattu nätti blondi yleensä :)
      Kaikki marja joka on myynnissä on ulkomaalaisten poimimaa ja suomiblondin myymää.

    • hyväkinasia

      Hyvä kun tulee Thaimaasta asti tytöt hoitamaan suomen tyttöjen hommat kun niistä ei ole enää edes miestä tyydyttämään.

    • Taihkerääjä

      Ostin taihkerääjältä ;) mustikkaa, 15 euroa/ämpäri, hyvä tavara, halpa tavara. Eläköön taihkerääjä!

    • se.olisi.törkeää

      Repivätkö varvut? Tarkoittaako se, ettei enää seuraavana kesänä saa siitä marjaa?

      • virvonvarvonvituiks

        Joo niillä on sellaiset pienet varvunrevintäsakset joilla ne varpu kerrallaan tekevät tuhojaan pitkin metsiä ihan teidänkaltaistenne mulkkujen harmiksi.


    • thaipesälover

      Juu olen samaa mieltä että Thaihhhpesä on ehdottomasti parempi kuin suomiläskituulipukutiukkatrikooketjumamma. Marja on sama molemmissa tapauksissa mutta poimijan seksikkyys päättää ostopaikan, saa vielä pes.. samasta paikasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      44
      5785
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      45
      5295
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3688
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3643
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      90
      3181
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3126
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2864
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      57
      2720
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      53
      2370
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      38
      1824
    Aihe