Lapsen syntymän jälkeen meni sitten kummaltakin halut seksiin.Olin mukana synnytyksessä,kamalaa kateltavaa ja alapää vaimolta on ihan löystynyt,enkä pysty olemaan hänen kanssaan.Vaimoakaan ei onneksi huvita.Tosin minä olen käynyt vierailla,ei sitä voi olla ilmankaan.Lapsi on jo kolmen vanha.Hieman omaatuntoa kolkuttaa,mutta minkäs sille voi.
Seksi meni..
Kari-Pekka
125434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Olisiko syytä keskustella ongelmista ja hakea apua? Ihan molempiin. Sekä psyykkisiin että fyysisiin ongelmiin. Tuskin asiaa ainakaan auttaa tuo vieraissa käyminen. Kuitenkin jo kolme vuotta mennyt, niin suosittelisin ihan lääkärin kanssa juttelemista.
"kamalaa kateltavaa ja alapää vaimolta on ihan löystynyt"
Olisit pyytänyt äitisi mukaan pitämään kädestä kiinni jos et muuten maailman luonnollisinta asiaa kestä nähdä.
Säälittävää...
miten vaimosi seksiasiat ovat? Onko hän käynyt vieraissa - mitä luulet? Vai onko vaimosi elänyt nämä kolme vuotta selibaatissa?
Oletkos tullut ajatelleeksi vieraissa ollessasi, että sillä toisella naisella on aivan samanlainen tavara jota käyt hoitelemassa, ja jos ei ole tehty sterilisaatiota niin siinäkin on aina riski että kohta olet senkin kanssa siellä katselemassa kamaluuksia?
Meillä kävin vähän samalla tavalla. Lapsen syntymän jälkeen molempien seksihalut katosivat, tosin ei noin pitkäksi aikaa: Minulta ehkä viikoksi ja vaimolta pariksi kuukaudeksi. Olin mukana synnytyksessä, eikä se minusta minusta mitään kamalaa kateltavaa ollut! Ja mitä vaimon alapään löystymiseen tulee, niin tottahan se synnytyksessä löystyy mutta palautuu kyllä lihaksia harjoittamalla. Ja mikä onkaan parempaa harjoittelua kuin SEKSI!
Siehän sika oot!
mene hakemaan apua ja puhu vaimosi kanssa ongelmasta, kyllä siihen apu löytyy. miksi olet yhdessä vaimosi kanssa jos kerta käyt vieraissa, sairasta...etkö tajua mitään ja eikö sinulla ole mitään tunteita? olen kahden lapsen isä, synnytyksessä mukana ja en heti halunnut vaimoani, mutta pian seksi oli taas entisellään! asioista pitää osata puhua ja kärsivällisyyttä...
Hyi helvetti. Miten kehtaat.
Kaikilla samat valitukset: ei seksiä, miksi mies ei haluaa, mitä synnytyksen jälkeen?
...Auttakaa miehet, miks mun mies ei halua mua. Siinä jutussa oli paljon asiaa ja monet kommentoivat siihen. Kannattaa käydä tsekkaamassa voisit löytää kohtalotovereita. Mutta hae silti apua tai oo edes rehellinen kumppanilles. Lapses kärsii ainakin kierosta perhe-elämästä!!!
puhut asiaa.on äärimmäistä kateltavaa se synnytys.suolet ja kaikki näkyvät,ei tehny sen kummemmin pahaa ,mutta ei panetakaan.muistan hyvin kuinka kätilö työnsi sormensa toosaan kun pää alkoi näkyä(siitä yläpuolelta)ja suoraan sanottuna repi sen kappaleiksi,ennenkuin hoksasivat leikata sitä isommaksi.kun vauva oli syntynyt ja pesty,menin takaisin synnytys huoneeseen jossa vaimo oli ommeltavana niin kätilö kääntyi ja sanoi että jos sullakaan ei muuta tekemistä ole voit mennä pois.jäi siitäki keikasta hiukan paskan maku ,oli tosi paskamainen kätilö,mutta asiaan vielä niin ,kysynkin sulta et ,eikö vaimosi ole huomannu että käyt vieraissa?
Onko ollut pakko katsoa just sinne jos niin pahaa tekee?