Ongelma on seuraavanlainen,ostin juuri uuden näytönohjaimen club3D radeon 9600 pro 128,ja nyt se saatana ei toimi kunnolla,pelit lähtee käyntiin ihan ok,mutta sitte se vaan lopettaa pelin ja palaa takas windowsiin,joskus voi pelata koko päivän ilman ongelmii ja joskus se katkoo koko ajan...kone on intel 1.7GHz,512 muistii ja emo on joku asrockin vehje,on koittanu päivittää kaikki maholliset vehkeet,vaan ei silti toimi ja cmr3:ssa äänet särisee,hidastuu ja muuttuu lopulta pelkäksi mongerrukseksi...auttakaa minua...tahtoo pelata..
Apua kaivataaan....APUA!
supersandaali
1244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ehkäpä se vika on sittenkin jossain muualla kuin näytönohjaimessa. Muistin määrä ei riitä kaikkiin peleihin? Tai sitten äänikorttisi/ääniajurisi ei toimi kunnolla. Ainakin tuo viimeinen kommenttisi antaisi vihiä siihen suuntaan. Mikäs äänikortti sulla on käytössä? Voipi olla ihan Windows-probleemakin tai sitten sulla on joku ylimääräinen vieras koneella.... Vaikea tuon perusteella sanoa tarkkaan.
Itsellä on nimittäin aivan sama näytönohjain, eikä SE ole kaatunut vielä kertaakaan, vaikka kaikennäköstä sekin on nähnyt.