saako mopoillessa käyttää crossikypärää?

eli siis saako mopolla ajaessa käyttää crossikypärää vai pitääkö sen olla ihan mopokypärä? auttakaa tietämätöntä!:)
53899
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

huolehdit vaan, ettei pääs hajoa.

Sopiva kypärä, joka pysyy kiinni vaikka vähän muksahtaisi.

Äänestä
  • Sinähän se tapaat muksahdella sinne sun tänne riejullasi. Osaatko jo vaihtaa vaihteita valoihin tullessasi?

    Äänestä

kyl saa. kaikillaha on crossikypärät ja ei niistä mitää sanota. saa käyttää vaikka ajotunneilla

Äänestä

Saa tietysti käyttää, jos vaan kypärässä asian mukaiset leimat (täyttää EU:n määräykset), yleensä CE-hyväksyntä riittää.
Crossikypärä vaan on muuten niin tyhmän näköinen... vaan kukin tavallaan

Äänestä
  • umpikypärä se vasta typerän näköne onki....

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön244 kirjoitti:

eli siis saako mopolla ajaessa käyttää crossikypärää vai pitääkö sen olla ihan mopokypärä? auttakaa tietämätöntä!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu