Tarina pohjoisen miehestä

Olipa kerran
Mies joka kirjoitti kuin ei kukaan ennen
puhui naisen pyörryksiin, rivien välistä
Kun kesä päättyi käänsi selän
ja jäi tarinoimaan uusille naisille
Unohtui. Ja tuli taas mieleen

Kukaan näistä runoilijoista täällä ei taitais pärjätä sulle vai...
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Melkoinen suomies taitaa olla? Onko ihan aito ja oikea Mister Seinäjoelta? Mutta kuka on hän, tämä kuuluisa M T K nainen, joka kyselee?

Äänestä
  • Ennen muinoin oli valtakuntansa tuolla joulupukin maassa
    Kuulemma itäänkin tähyili
    Enpä tiedä joutuiko maastapakoon Seinäjoelle asti, tarina ei kerro
    Tämä prinsessa ei tuohon satuun enää vuosikymmeniin kuulunut eikä tuota vaakunaa tunnista
    Vieläköhän sulkakynä heiluu
    tehtaan varjoissa?
    Miettii vain kun tuli mieleen
    sattumalta ehkä tai ehkä ei

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sienimieskalamieserämies kirjoitti:

Olipa kerran
Mies joka kirjoitti kuin ei kukaan ennen
puhui naisen pyörryksiin, rivien välistä
Kun kesä päättyi käänsi selän
ja jäi tarinoimaan uusille naisille
Unohtui. Ja tuli taas mieleen

Kukaan näistä runoilijoista täällä ei taitais pärjätä sulle vai...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu