Tänne voidaan laittaa vaikkapa tarinoita karhuvuoresta, tämä alue on kuitenkin suomen tunnetuinta seutua.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1370140859347
http://www.hs.fi/kotimaa/a1370140859347
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
2013: Yksi viime aikoina puhetta herättänyt tunnusluku on myös korkea: ulkomaalaisperäisten ihmisten määrä. Useampi kuin joka viides karhuvuorelainen puhuu äidinkielenään jotain muuta kuin Suomen virallisia kieliä.
Silti Karhuvuoressa ei ole ulkomaalaisten katujengejä.
-Mites 2015? Jengejä on kyllä jo.
aito karkkarin kaupparatsu,,, mitä asioi velhontiellä tämä pitkä silmälasipäinen laiha kauppamies autollaan???? viron valkeata ja pillereitä!!!!!
Niin tuo työttömyysprosentti olisi varmaan jotain muuta jos Karhuvuoressa ei olisi niin paljon kielitaidottomia, mutta maahanmuuttajia suurempi ongelma on ihan kotimaiset nistit ja juopot ei työttömät pääsääntöisesti ole uhka kenellekkään.
Jos KTP:n saavutukset Karhuvuoressa täällä luetteloidaan niin eihän siitä loppua tule. Ja kun tuossa jo yksi persu alkoi mölöttää ulkomaalaisperäisistä niin siihen riittää jo Larry Poundsin mainitseminen, siinä persuille aluksi.
Eikös Larry nyt ole jo vähän wanha ja kaluttu aihe, eikös Larry jo lepäile paimenportilla rollaattorinsa kanssa ?
Hieno paikka 2000 luvun alkuaikoina kun mamut pidettii sisätilois iltakymmenen jälkee ne ei paljo liikuskellu toisin taitaa olla nykyää
Suomen Stevenage.