Fiatin mainoslause: Kuin IKEA (siis aina paloina)

KuinIKEA

5

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • malta_mielesi

      Ei ihme, että kiinnostaa sinuakin, kun tämä on sellainen riisuttu "kehitysmaamalli". Ei ole tiedossa, aletaanko tätä lainkaan tuomaan Suomeen. Siinä tapauksessa joudut edelleen tyytymään Daciaan.

    • ainavaan-

      Ainahan kaikki Fiatit on olleet teese-itse malleja,eihän tuo ole uutta.

      • huolet_pois

        Ei aina. Edellisen maahantuojan aikana mahdollisuudet auton rakenteluun oman mielen mukaan olivat aika rajoitetut.

        Nyt on eri ääni kellossa -> tuodaan (taas vaihteeksi) muutakin kuin karvalakkibensaa ja varustelistalta löytyy muutkin kuin roiskeläpät eteen. Eli sisustukseen saa muutakin kuin "käytännöllistä hiilikellariluukkia" ja ulkopintaa mutaatakin kuin pölypallon harmaata, jossa ei lika näy.

        Hiirulaisten ei silti kannata huolestua. Kyllä käytettyjen autojen valikoimista edelleen löytyy teille niitä harmaaseen massaan sulautuvia malleja, jotta voitte tuntea olevanne voittajien joukossa, kun on marketin parkkipaikalla 20 samanlaista ja joudutte omaanne etsimään rekisterinumeroita tavaamalla. Miljoona kärpästä jne.


    • ikea

      Fiatin uusi mainos, laadukas kuin Ikean kirjahylly.

      • siis_ihan_OK

        Ikean kirjahyllyyn sentään voi kirjoja laittaa, toisin kuin esim. Sotkan tuotteisiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10253
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2191
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2048
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      981
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      973
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe