Sinä läskipää joka keskiviikkona klo. 12.15 Käikälän Rantatiellä oikaisit rivitalon pihasta, suoraan yli kevyenliikenteen väylän yli ajoradalle. Jos näkö tai muut ominaisuudet ei riitä, niin istu vastaisuudessa pelkääjän paikalle. Sinun olisi todella pitänyt nähdä se pyöräilijä, jonka päälle nyt meinasit jyrätä. Olet tosi hyvää mainosta firmallesi. Ajoit punaista Toyota Hiace merkkistä pakua jossa kyljessä teksti Aluetalonmies.
Aluetalonmies
Pahaveli
131323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sähän se oikein kyylien kyylä oot!Ja kaikenlisäksi vielä piilosta kirjoittava paskahousu!Soita kuule firmaan ihan vaikkapa omalla nimellä tai mee poikkeen paikanpäällä, niin ei tarvi sunkaan täällä purkaa perhehuoliasi. Ai niin, sunhan on pakko täällä kirjoitella ja valitella, kun sussa ei ole milliäkään munaa hoitaa asioita ihan omalla nimellä tai naamalla. Paljon parempikin, että painut sinne piiloosi pimeään ja jatkat vaan sitä homeisen tavarasi runkuttelua. Pistä verhot kii, ettei näin aurinkoisena päivänä häikäse silmiin. Vemppaa, vemppaa ja vemputa lisää ja muista juoda vettä paljon, lähtee kropastasi kuonat liikkeelle.
Noinko pahasti kolahti ?
joo, taisi jätkä saada lopputilin.
Ei tarvi olla kyylä jos joku pöljä meinaa ajaa päälle. Huusin vielä perään, kuskilla ikkuna auki, varmasti kuuli. Jos tuo eka vastaus oli ko firman työntekijän niin voi herttilei, sääliks käy työnantajaa.
Vittu, mä sentään teen töitä saatana helteessä niska limassa, sä vaan kyyläät ihmisiä ja niiden virheitä paremman tekemisen puutteessa ja varmaan muutenkin puutteessa. Availen kun mällisiä ja tukkoon paskottuja ummetusviemäreitäs saatana.
Onneks olkoon, että olet pystynyt töitä hankkimaan. Maasta se vajakkikin ponnistaa, olet ihan varmasti urasi huipulla availlessasi niitä viemäreitä.
Minä oon kyllä alastontalonmiäs.
Kuka likipitäen on Käikälän rantatien pahaveli? Vai onko alueella useampia "päivystäjiä"? Tuntuu olevan sossujen nimbyilyn kakkosluokan aluetta.
Sinne pitäisi perustaa vastaanottokeskus, ruiskujen vaihtopiste ja avovankila.
Siinä on muuten tosi vaarallinen ylitys Rantatiellä juuri ennen Solvikin risteystä.
Juuri tänä aamuna katselin kun vartiointiliikkeen auto meinasi jyrätä miehen suojatiellä. Edes jarruvalot ei vilahtaneet. Mies joutui tekemään bätmän-väistön, jotta ei tullut Securitaksen jyräämäksi. Nopeet refleksit oli. Varmaan oli uimasta tulossa kun pyyhe olkapäällä. Securitas kääntyi kohti Solvikia.
Varokaa nyt ihmeessä sitä ylitystä siinä Rantatiellä juuri Solvikin risteystä ennen.
Vad fan Solvik?
solvikinpuistossa kunnantyöntekijät vaan kuluttaa aikaansa
Tuolla seudulla on ihan kiva paskattaa koiraa. Onko valittajat huomannut minun koiran jätöksiä? Pitäkää nyt naama kii vaan ja maksakaa sitä asuntovelkaa käikälän hipit ja kommunistit!
No nyt kaikki myrkyttäjät tietävät mine viedä lihapullia sun koirallesi. Älä siis paljasta mitään oleellsita.