mistä imuroida DVDeitä

Mistä voisi imuroida DVDeitä tietokoneelle Muumeja tai Aku Ankkoja tai Rasmus Nalleja tai Tom ja Jerry tai Viiru ja Pesonen
61425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...opetteleppa ihan ensiksi kirjoittamaan niin vois joku saada jotain selvää!
Voin sanoa että mistään et saa mitään DVD:tä (kirjoitetaan noin) vaan ne on jossain muodossa, joka vie vähemmän tilaa!
Ei niitä mistään netistä voi imuroida vaan jollain ohjelmalla!

Äänestä
  • Kyllähän niitä voi. Nykyiset yhteydet mahdollistavat tämän varsin hyvin.

    Äänestä

  • kyllä kaikki saa tosta selvää vai ootsä normaalia tyhmempi.kyllä sitä netistä voi imuroimalla saada, mutta olit oikeessa siinä että siihen tarttee ohjelman, mutta mistä osotteesta.

    Äänestä

  • Spede kirjoitti:

    Kyllähän niitä voi. Nykyiset yhteydet mahdollistavat tämän varsin hyvin.

    ei pelkillä yhteyksillä mitään saada.mistä sivulta. et taida tietää ees.

    Äänestä

  • mäs kirjoitti:

    kyllä kaikki saa tosta selvää vai ootsä normaalia tyhmempi.kyllä sitä netistä voi imuroimalla saada, mutta olit oikeessa siinä että siihen tarttee ohjelman, mutta mistä osotteesta.

    sitten tähän hölmöilyyn. P2P(peer to peer) ohjelmilla voi ladata. Esim dc tai joku torrent ohjelma. Eikä niitä varsinaisesti ladata "netistä" vaan suoraan toisilta käyttäjiltä. Voit yrittää tuolta p2p alueelta tonkia tietoa. Ai mistä osotteesta? Googlesta varmaan löytyy ohjelmia.

    Äänestä

  • nyt kirjoitti:

    sitten tähän hölmöilyyn. P2P(peer to peer) ohjelmilla voi ladata. Esim dc tai joku torrent ohjelma. Eikä niitä varsinaisesti ladata "netistä" vaan suoraan toisilta käyttäjiltä. Voit yrittää tuolta p2p alueelta tonkia tietoa. Ai mistä osotteesta? Googlesta varmaan löytyy ohjelmia.

    Vai ei niitä ladata p2p ohjelmilla varsinaisesti netistä. No kyllä ne ladataan just varsinaisesti netistä. Itse kun tuota p2p-touhua harrastan, niin kyl mulla on netti ollut kohtalaisen avainasemassa latailussa koko harrastelun ajan, vielä en ole vetänyt yhtään suoraa omaa piuhaa jonkun koneelle, vaan ihan olen ollut "verkossa" eli netissä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi kirjoitti:

Mistä voisi imuroida DVDeitä tietokoneelle Muumeja tai Aku Ankkoja tai Rasmus Nalleja tai Tom ja Jerry tai Viiru ja Pesonen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu