Punainen VW Transporter-pikkubussi?

Pakastinkaapivaras tallentui Isokylän koulun valvontakameraan eilen illalla. Näitkö tapauksen ja eikö tuo ole jo törkeyden huippu?
http://www.kp24.fi/uutiset/394899/Kokkolan-Isokylän-koululta-anastettu-pakastinkaappi
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vai pikkubussilla ne ulkomaalaiset varkaat nyt liikkuu no hyvähän se on, kun on paikka missä isompiki jorosakki voi nukkua saapa kerralla koko lössin kiinni, jos nyt saa. Missä muuten se valvontakameran kuva viipyy olis nimittäin kiva vähän vilkaista niitä varkaita?

Äänestä
  • kuka sanoi, että ne on ulkomaalaisia? Ketkäs täällä yleensä liikkuu pikkubusseilla?

    Äänestä

niin siinä käy kun alettiin hyysätä ulkomaalaisia suomeen,nyt tänne pesiytyy kaikki varkaat ja rikollisliigat ja mitä sitte vaikka ne saatasi kiinni? suomalainen vankila on niille itäisen-euroopan rikollisille kuin hotelli,ulkomaalaisille varkaille kelpaa ihan kaikki mikä vaan irti lähtee sillä jokainen sentti on niille voittoa jonka ne saa varastetusta tavarasta irti

Äänestä

Nyt on käyny ilmi, että sitä pakastinkaappia ei oltukkaan varastettu vaan se oli viety pois luvallisesti elikkä rikosepäilyt kuihtu kasaan ja elämä jatkuu Isokylän koululla niinkö ennenki.. :))

Äänestä
  • Turhaa vouhkaamista ennenkuin selvitellään asiaa tarkemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piru_Irti kirjoitti:

Pakastinkaapivaras tallentui Isokylän koulun valvontakameraan eilen illalla. Näitkö tapauksen ja eikö tuo ole jo törkeyden huippu?
http://www.kp24.fi/uutiset/394899/Kokkolan-Isokylän-koululta-anastettu-pakastinkaappi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu