Pekka Vasalan mahdollinen doping

Taitaa olla aikamoinen kuuma peruna, kun avaus on 2 kertaa poistunut palstalta alle aikayksikön.
17473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Martti Vainiota piikitti talonmies Alpo Nyrönen. Kuka piikitti Pekkaa?

#Los Angelesin kisojen jälkeen julkisuudessa annettiin doping-kärylle selitys, jonka mukaan Vainion naapuri, talonmies Alpo Nyrönen olisi vahingossa antanut Vainiolle doping-ainetta sisältävän ruiskeen B-vitamiinipiikin sijaan.#

Äänestä

Ihmettelen tätä suuresti. Tuossa alempana oleva Kalevi Laaksoa herjaava kirjoitus saa olla täällä julkisesti kuukausitolkulla.

Äänestä
  • Tasan ei käy palstan moderointi.

    Äänestä

Kalevi taitaa itse aloitella näitä viestiketjuja, mm. Tämän ketjun.

Äänestä
  • Edellinen kommentti tuli satavarmasti vanhoillislestadiolaisilta.

    Vanhoillislestadiolaiset yrittävät mustamaalata Kalevi Laaksoa koko rahan edestä, koska KL on paljastanut julkisuudessa vanhoillislestadiolaisessa herätysliikkeessä muhivaa valtavaa pedofiliaa.

    Äänestä

  • Kyllä uskovaiset osaavat piinaamisen. Hehän ovat aina oikeassa ja "valittuja" muihin verrattuna.

    Äänestä

  • UskovaisetOsaavatHommat kirjoitti:

    Kyllä uskovaiset osaavat piinaamisen. Hehän ovat aina oikeassa ja "valittuja" muihin verrattuna.

    Vanhoillislestadiolaiset opettavat olevansa koko maailman ainoita oikeita uskovaisia ja saarnaavat kaikki oman herätysliikkeensä ulkopuoliset uskovaiset helvettiin omilla rauhanyhdistyksillään ivaten näitä "epäuskoisiksi"..

    Samaan hengenvetoon vanhoillislestadiolaiset miehet raiskaavat omia tyttäriään kuin viimeistä päivää.

    Äänestä

Onkohan Pekka itse itkenyt pois vastaavat avaukset?

Muistuiko elävästi mieleen vanhat kultaiset doping-ajat?

Äänestä
  • Tuo teoria saattaa hyvinkin pitää paikkansa.

    Äänestä

Doping oli sallittua Vasalan ja Virenin kulta-aikoina, joten mitäpä noista. Kyllä koneen piti olla kunnossa, vaikka sitä olisi jollain lisäaineella vähän terästänytkin. Hienoja hetkiä, hienoja muistoja.

Äänestä
  • Ja sitä myös käytettiin. Kivasti pärjäsi suomipoika Kenian kipreselassieillekin.
    Ei siinä isommat luut painaneet.

    Äänestä

  • Käyttiköhän Vasala aikanaan kovasti dopingia, kun siitä on tullut tuon näköinen?

    Äänestä

  • HeinolanTorilta kirjoitti:

    Käyttiköhän Vasala aikanaan kovasti dopingia, kun siitä on tullut tuon näköinen?

    :))

    Äänestä

  • HeinolanTorilta kirjoitti:

    Käyttiköhän Vasala aikanaan kovasti dopingia, kun siitä on tullut tuon näköinen?

    Voihan se tuostakin johtua.

    Äänestä

  • mikä.ettei kirjoitti:

    Voihan se tuostakin johtua.

    Sinunkin pitäisi jotain käyttää, jotta saisit kiharasi oikenemaan ja viiksiinkin muuta sävyä kuin harmaata. Toivottavasti sama aine vaikuttaisi myös mielialaasi.

    Äänestä

Pervitin-piristettä käyttivät muun muassa kuorma-autonkuljettajat, kotirouvat, urheilijat ja opiskelijat. Sodan aikana ja sen jälkeen Pervitin-tabletteja oli varsin yleisesti tarjolla mustassa pörssissä. Aihetodisteiden perusteella suomalaishiihtäjien arvellaan käyttäneen pervitiiniä jo 1930-luvun hiihtokilpailuissa.

Äänestä

Avauksen tehnyt se sairas kalevi laakso vai mikä se oli?
Sama tyyppi joka on ammattisolvaaja,kohteeksi käy kuka vaan mutta varsinkin,lestadiolaiset,vapaamuurarit,poliitikot ym.
Mitähän se itse on käyttänyt kun on sellainen muodoton möykky.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Urheiluopistolta kirjoitti:

Taitaa olla aikamoinen kuuma peruna, kun avaus on 2 kertaa poistunut palstalta alle aikayksikön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu