muovimaton asennus hinta

wiivi313

Minulle tehtiin taloyhtiön toimesta kylppäri-remontti koska oli kosteutta johtuen aikoinaan muovimatosta jonka "nosto" ei yltänyt seinäkaakeleiden alle.

Halusin kuitenkin laatta-lattian uuden muovimaton tilalle. Sauna kylppäri noin 9 m2, vain pesuhuoneen puolella on viemäri.

Nyt tuli iso lasku minun osuudestani, sisältäen laattojen asennuksesta lattialaatat, koska isännöitsijän mukaan lasku kuuluisi minulle. Tästä pitäisi kuitenkin vähentää mielestäni kustannukset jotka olisivat tulleet, jos olisi laitettu muovimatto (jonka taloyhtiö olisi maksanut). Nyt siis tarvitsisi tietää paljonko olisi ollut kustannus jos olisikin asennettu muovimatto tälle 9 m2:lle (asennuksineen keskihintaisine muovimattoineen). Käsittääkseni muovimattoa kuluisikin nykymääräysten mukaan noin tuplaten lattia-neliöihin nähden. Ihan "noin" kustannus tai hintahaarukkakin riittäisi.

2

2098

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rane2

      Teitkö kirjallisena sopimuksen ja mitä siinä luki, reklamoit/valitat laskusta ennen perintää, silloin saat oikean hinnan/kohtelun, ja jos ei kirjallisena miksi maksat laskun.
      Vesieristys/ työ pitää vähentää sinun laskustasi, 200-300e.

    • Anonyymi

      Vertaile muovimaton asennusta tarjoavien yritysten hinnat, palveluehdot, takuut ja arvostelut. Tämä kaikki on ilmaista - http://www.kodinplaza.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      902
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe