Suomessa pitää siirtää kelloja viisi ja puoli tuntia Pohjois-Koreaan päin. Se helpottaisi kaupankäyntiä Aasiaan päin. Eikä näin ollen voisi sevottaa Koreoita keskenään. Olen saanut aivan tarpeeksi eteläkorean vehkeestä. Lada oli ja on varmaan vieläkin hyvä Auto. Harmi kun niitä ei enään saa mistään.
Suomessa pitäisi siirtää taas kellonaikaa.
12
158
Vastaukset
- itätietoviisas
Itse asiassa ruosteinen Ladan rotiskosi ei ole kotoisin Pohjois-Koreasta, vaan itänatsien diktatuurista, Venäjältä.
- Runko
Luojan kiitos ettei sentään entisestä natsisaksasta !!! Sitä häpeää en totisesti jaksaisi enää kantaa.
- itätietoviisas
Ei, Ladasi on aito natsi-Venäjän tuote, joita käyttävät Suomessa vain paikalliset itänatsit.
- Runko
Huh ... no onneksi ei sentään natsisakujen tekele ... sitä häpeää ei kestäisi kukaan. Ja mitä tuohon kellonajan siirtoon tulee niin hyvä veto Pohjoiselta Korealta. Harva valtio on niin rohkea kuin veljeskansamme kaukana idässä !
- suomalainenautoilja
Mihin kansaan te ladistit kuulutte, kun olette Pohjois-Korean sotilasdiktatuurin veljeskansaa ja ihailette natseja?
- Eurovolga
No Runko nyt päästää suustansa sammakkoja. Me Ladistit haluamme vain tuoda täällä esille Ladan ylivoimaisen laadun ja itäisen naapurimme nerokkaat insinöörit sekä suuresti ihailemamme konsernin nimeltään AvtoVaz. Jos luet tekstiä hiukan tarkemmin Runko ei mielestäni ihaillut natseja vaan pikemminkin päinvastoin.
- Eurosamara
Me ladistit olemme tietysti yksinkertaisa väkeä, koska emme ole käyneet kouluja ja päässeet töihin ja siksi ajamme Ladoilla. Mutta eihän kukaan meistäkään sentään Ladaa autona pidä. Lada on vain auton korvike ja huono sellaisenakin.
- Runko
Näin on. Ei Lada auto ole, vaan kunnianosoitus kommunismille.
- kimjongun1
Mitä kauppaa ladapellet käyvät Pohjois-Korean kanssa? Eihän sieltä viedä muuta kuin huumeita ja orjia.
- Runko
En kirjoittanutkaan niin että kauppaa käydään tai käytäs Pohjois-Korean kanssa, vaan että sinne Aasiaan päin.
- älä.peilaile
Sen kus siirrät vaikka kahdeksan ja puoli tuntia. Kuka sinua estää?
- Runko
En sulta lupaa kysykkään........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2182498Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka32109Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3171847- 951605
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois831495Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001240- 671170
- 251121
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731006