1970-luvun alussa kirkonkylässä junaradan vieressä oli koulurakennus. Nimi muistaakseni Koston koulu. Minne se on hävinnyt tai miksi purettu? Entä onko rauhanyhdistyksen iso puutalo enää jäljellä?
Minne katosi kirkonkylän Koston koulu?
6
1298
Vastaukset
- Ei_se_Koston
koulu ollut... mutta kun olen ollut pois paikkakunnalta ainakin yhtä kauan kuin Sinä niin en saa nyt päähäni, mikä sen koulun nimi oli. Koston koulu sujaisee Koston kylällä. En nyt tiedä, olisiko se kirkonkylässä radan varrella ollut (oleva...) vanha koulu purettu.
Ainakin kymmenen vuotta sitten vanha rauhanyhdistyksen talo kirkonkylän keskustassa mäen päällä oli pystyssä. Siinä taisi toimia jokin asennusfirma. Uusi rauhanyhdistyksen talo on rakennettu Metsäkylän tien alkupäähän Suoperän maille.
Ai juu! Sehän oli KOSKEN KOULU!- entinenasukas
Kiitos hyvästä vastauksesta. niin, Kosken koulu se olikin.
- hyväniin
entinenasukas kirjoitti:
Kiitos hyvästä vastauksesta. niin, Kosken koulu se olikin.
Onneks purettu, muutenhan sinne majoitettaisiin ruottista tulevia partalapsosia spr:n(rahat maahanmuuttoon) ja maahanmuuttoviraston toimesta.
- Anonyymi
hyväniin kirjoitti:
Onneks purettu, muutenhan sinne majoitettaisiin ruottista tulevia partalapsosia spr:n(rahat maahanmuuttoon) ja maahanmuuttoviraston toimesta.
Joo, partalapsille "kotoutusta" ja nuoria tyttölapsia. Kiitos sipilä. Joko se luxus talossa asuu partalapsia?
- Anonyymi
Juu koskenkouluhan se oli sen jälkeen siinä on ollut leipomoki Ja sittenhän se purettiin ja siinä nyt lastenpäiväkoti upanala olen käyny siinä koulussa koulua -50luvun lopulla
- kuuskytluvulla
Kosken koulu joo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1966999- 492646
- 1872199
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101543Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1371511- 741160
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke171109Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,371104Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241087Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty46987