öykkäröinti

ymmärretäänkö nykyään enää liikenne sääntöjä olleskaan? vaikka poliisit on kodonnut tieltä kokonaan niin tuskin autosta jarru poljinta on poistettu.. ja vaikka asuu Halsualla tai kaupungissa niin luulisi säännöt koskettavan...niin audi kuin bemari kuskiakin..toyota kuskia unohtamatta
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Halsua nyt ei kuulu liikennesääntöjen piiriin, eihän siellä ole juuri yleisiä teitäkään, johon valtionheikki voisi merkkejä tienviereen laittaa. Eihän se taida edes kuulua EU-talousalueeseenkaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaarli06 kirjoitti:

ymmärretäänkö nykyään enää liikenne sääntöjä olleskaan? vaikka poliisit on kodonnut tieltä kokonaan niin tuskin autosta jarru poljinta on poistettu.. ja vaikka asuu Halsualla tai kaupungissa niin luulisi säännöt koskettavan...niin audi kuin bemari kuskiakin..toyota kuskia unohtamatta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu