Kalajoentien kunnostus

Tuleekohan vielä tänä vuonna kalajoentielle uutta pintaa? Vai joutuuko talven läpi ajelemaan nyrkin kokoisen murskeen päällä?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joutuu ajamaan koko talven tuolla päällysteellä.

Äänestä

Jos hajoaa autosta renkkaat tai iskarit, kuka korvaa?

Äänestä

Ei tule, sillä asfaltointi kuoritaan pois nopeuksien vähentämiseksi. Nykyautojen tekniikka kestää pienet töyssyt aikaisemmin alkaessa.

Äänestä

Olisivat nyt odottaneet vielä puolenkymmentä vuotta. On niin hyvät tiet! Mitä sitä turhaan uusimaan.

Nm. Paskimmat tiet mitä koskaan nähnyja KOKENUT

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Janisjatkoroikka kirjoitti:

Tuleekohan vielä tänä vuonna kalajoentielle uutta pintaa? Vai joutuuko talven läpi ajelemaan nyrkin kokoisen murskeen päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu