Finnairin "asiakaspalvelu"

Ei-vastaa

Finnairin "asiakaspalvelu" ja vastailu kysymyksiin jotka lähetetään netin kautta on todella hidasta palvelua koska näin Finnair yrittää vedättää rahaa ihmisiltä saamalla heidät soittamaan maksulliseen palvelunumeroonsa.

Ikävä vain että Finnair on "unohtanut" että lain muutoksen myötä elinkeinonharjoittajan on tarjottava normaalihintainen palvelunumero jo ostettuun palveluun.

Eli ei muuta kuin soittelemaan tuonne palvelunumeroon ja sitten kuluttaja-asiamieheen yhteyttä vaatien rahat puhelusta takaisin, niin johan saa liikettä Finnairiin vähitellen.

4

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValiValivalivali

      Uusavuttomille ihan oiken että joutuvat joskus vähän maksamaankin. Lisätyötähän uusavuttomat saa kiireisille työntekijöille vain aikaan.

    • Uusavuttomille

      Finskin kortin haltijana on helpompi soittaa Finnair plussaan samantien, jos asiaa. Viimeksi korotin itseni pisteillä businekseen Lontoon paluussa. Mikä on sellainen murhe, että pitää oikein netin kautta kysyä?

      • MiksiSoitithehheh

        Tuonkin olisit voinut tehdä erittäin helposti Finnairin nettisivuilla. Niin kokeneet ja netin käytön osaavat tekee.


      • Kortitta.paras

        Mikä on Finnair plus? Tilasin jonkin Finnairin kortin yli puoli vuotta sitten eikä vieläkään ole tullut. Käytän siis muita yhtiöitä jos suinkin mahdollista


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5660
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      190
      4609
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4112
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      55
      3617
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3571
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3338
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3261
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      45
      3125
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2810
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2371
    Aihe