koira on kamu

Koira onjalo eläin ja hyvä kaveri
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sutta ei saa silti ampua

Äänestä
  • Varmana tapan, vaikka paljain käsin jos tulee uhittelemaan mun omalla pihalla eli omalla reviirilläni.
    Hyvä sellaisen on huudella, ettei saa ampua, kun asuu kaupungissa ja kerrostalossa ja vielä se oma napa on aina etusijalla muista ihmisistä piittaamatta.
    Ei maalla asujat ole mitään toisen luokan kansalaisia, he ovat samanarvoisia kuin kaikki muutkin.
    Olen huomannut että, he ovat monesti paljon järkevämpiä ja fiksumpia kuin kaupungin asukit.

    Äänestä

Vaik sehyökäis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


youjk kirjoitti:

Koira onjalo eläin ja hyvä kaveri

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu