PUHELIN MARKKINOINTI RAKENNUS FIRMOILTA

Mitä mieltä olette näistä isoista tahoista jotka soittaa harvase päivä millon mistäkin, on kattoa, ikkunaa, putkia.. .

Kokemuksia miltä kannattas tarjouksia ottaa putkiremppaan? Vesitekniikka ja Vesnomi(??) on tainnut soittaa ainaki, mutta jätin tuonnemmaks ja saappa nähä soittaavatko loppuvuojesta uudelleen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiertäkää kaukaa, tekee ne kuuluisat pintaremontit, mutta eivät mene pintaa syvemälle esim. kattoremonteissa.

Äänestä
  • Pyydä ensin omalta paikkakunnaltasi olevilta tarjous, on hinnat edullisempia ja se takuu työlle/tavaroille parempi.

    Äänestä

Kannattaa ottaa tarjous kerran homma on tulossa ajankohtaiseksi, muista kuitenkin pyytää tarjoukset paikallisiltakin vaikka eivät mainostakkaan niin paljoa. Pyydä aina parit referenssit. Referenssejä ja tarjouksia vertaamalla löydät sen parhaan paketin.

Kun itse keväällä kilpailutin niin oli selvä että nämä ovelle ilmestyvät kaverit olivat ne kalleimmat enkä myöskään vakuuttunut laadusta vaikka kehuivat, jotenkin toiminta haiskahti. Eivät edes antanut referenssiä vaikka pyysin.
Sitten nämä puhelimella mainostavat, otin tarjoukset noista mitkä mainitsit ja joku kolmas myös. Yhdellä oli kunnolla ilmaa hinnoissa koska "kotitalousvähennys", muut tarjoukset olivat järkeviä. Kahdelta sain referenssit. Näiltä löytyivät myös parhaat takuut muihin nähden.
Ja sitten paikalliset, näissä oli eniten eroja. Vähän isommat tekijät tarjosivat hyvät hinnat ja referenssit, myös takuuta antoivat töilleen pari vuotta kirjallisena. Nämä parin miehen yritykset eivät vakuuttaneet, vaikka hinnat olivat halvat, referenssiä en saanut ja takuuta oli suullisena. Jäi semmonen tuntuma että paras pieniin korjaustöihin.

Tässä lyhkäsesti minun kokemukset, tee itse sama ja sen perusteella päätös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oktalloo kirjoitti:

Mitä mieltä olette näistä isoista tahoista jotka soittaa harvase päivä millon mistäkin, on kattoa, ikkunaa, putkia.. .

Kokemuksia miltä kannattas tarjouksia ottaa putkiremppaan? Vesitekniikka ja Vesnomi(??) on tainnut soittaa ainaki, mutta jätin tuonnemmaks ja saappa nähä soittaavatko loppuvuojesta uudelleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu