Marjoista karvoja pois?

Kaaduin vahingossa mustaherukkoja lattialle. Täällä asuu koira ja kissa, varmasti marjoilla olisi karvoja. Emme ehdi tehdä mehua, ne täytyy olla pakastettuna. Kuinka pesen näitä?
3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vesipesu.

Äänestä

Siivilään marjoja ja kylmää vettä päälle :)

Äänestä

En tiedä tarkemmin kissabakteereista, mutta koiran myrkkypartikkelit eivät ilman juuriharjaa lähde! Pesuaineeksi suosittelen mäntysuopaa. Hankaa tarkasti joka marja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loistava kirjoitti:

Kaaduin vahingossa mustaherukkoja lattialle. Täällä asuu koira ja kissa, varmasti marjoilla olisi karvoja. Emme ehdi tehdä mehua, ne täytyy olla pakastettuna. Kuinka pesen näitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu