Kinttu ja Kontti

PäiviN

Kiitos kaikille,jotka ovat mahdollistaneet näiden kavereiden alkutaipaleen seuraamisen,mielenkiintoista.Täällä Porvoossa jänskätetään,millon avara maailma vie voiton kotipesästä? Aurinkoista loppu kesää kaikille.

6

275

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuvauspaikka
      • PäiviN

        Nyt minä kyllä mieleni pahoitin ja pahasti . Toivottavasti Kontti pärjää muuttomatkalla.


    • 6x6

      Kyllä oli ikävä Kintun kohtalo, toivotaan Kontille kaikkea hyvää. Olemme koko kesän seuranneet ja parikertaa paikanpäällä käyneet ihailemassa kavereita täältä Alajärveltä.

      • Koskeltakotoisin

        Voi Kinttu parkaa, toivottavasti Kontti lennoillaan ei kohtaa sähkölankoja. Näytti tänään harakka vallanneen pesää hetken. Tietääkö kukaan onko emot vielä lähistöllä, pesässä ei ole näkynyt. Video ei ole kahteen päivään ollut online, kuva näkyy sekin välillä kuin olisi vanha tilanne... Vantaalla jännitetään Kontin puolesta.


      • Haikara5

        Haikarahavainto ti 8.9. klo 18.15 Aurassa. Kattohaikara tepasteli muokatulla pellolla Aurajoen törmällä. En kyllä aivan varmasti tiedä oliko kyseessä Kontti tai jompikumpi vanhemmistaan, mutta kattohaikara oli kyseessä varmuudella. Olen niitä kesällä Virossa nähnyt tosi paljon, joten laji on minulle tuttu. Olisi varmaan kaverin jo syytä lähteä etelämmäksi vai odotteleeko vielä tätä Suomeen ennustettua lämmintä viikkoa.
        Onnea muuttomatkalle!


    • kyttäyskoppi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      86
      3601
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3260
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3082
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2730
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2232
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1822
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1789
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1745
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1709
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1658
    Aihe