ruusuputkessako meitä holhotaan.

piikkilihassa

ruusut katujen varrella ettei kulkiessaan juurikaan muuta näe .Mainostetaan järvikuntana mutta vettä et näe muualta kuin absin laiturilta,liikenneympyrät tupattu täyteen horsmaa sun muuta akan hapsua.Uskoisin ihmisten haluavan nähdä muutakin kuin typerää pusikkoa joka paikassa.Olisikohan mönkijään saatavissa jonkinlaista niittokonetta niin avartuisi Hortonomin näkemys luonnolle ja kauniille järvimaisemalle.

4

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuunnitteluaJärjellä

      Puskat haittaa liikennettä kun ei näe onko suojatielle astumassa joku kun vasta kohdalla kun olisi liian myöhäistä. Myös esimerkiksi seurakunta talolta lidlille mennessä ei näe liikenneympyrästä tulevia autoja kunnes on jo kääntynyt (ollut monta läheltä piti tilannetta.)

    • oikeallaasialla

      Nyt on mönkkäri-mimmi ollut oikealla asialla kun on antanut orjantappura puskille kyytiä katujen varsilta,taitaisi vaatia vielä ismman leikkurin niin alkaisi järvikin kohta näkymään.

    • Vihaan_silliä

      Inhottava homma sinulla. Mutta jatka työntekoa, olet oikeassa paikassa kuitenkin. Noin teknisesti ottaen. :D

    • teukkajärjestäätämänkin

      Taitaa jäädä persujen hoidettavaksi nuo ruusupuskat keskustasta kun ei kukaan osaa suutansa avata ennenkuin joku lapsi jää auton alle.Joskohan olisi Keiteleentien korjauksesta jäänyt vähän euroja niin saataisiin tuokin asia järjestykseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6394
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3833
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3200
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      969
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      890
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe