Läski käy suomelle kalliiksi.
naiset tiesittekö?
komeaurosoon
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
muukin asia esim. tupakointi, kreikka, maahanmuuttajat, alkoholin suurkuluttajat, narkomaanit, työttömät, lasten huostaanotot jne.
Isojen yritysten pomojen ahneus on käynyt Suomelle kalliimmaksi. Rikkaat ne on ahneuksissaan tämän maan tähän jamaan ajaneet ja syyttävät nyt meitä tavallisia talliasia ahneudesta. Ja nyt vielä pitäis ilmaseks töitä tehdä. Ei se estä irtisanomisia ja jos tuohon lähdetään, niin kohtahan pomot vaatii ettei palkkaa tarttis maksaa duunareille ollenkaan? Rikkaat eivät joudu luopumaan saavutetuista eduista ja rahoista, hehän tienaavat jopa lisää, jos suostutaan tuohon ett tehdään muutamia tunteja ilmaseks töitä. Ja vievät rahansa ulkomaille turvaan ja lähtevät itse perässä. Rotat jättävät uppoavan laivan.
Lähes kaikki käy kalliiksi tarkemmin ajatellen. Huonosti tai keskinkertaisesti hoidettuja asioita ei kannata edes luetella.
Toisesta paikasta siirretyt rahat ovat toisen paikan tappio, jos raha ei kierrä takas.
Yksi suuri yhteiskunnalle koituva harmi on lapsiin liittyvät laiminlyönnit. Monesti monessa polvessa.
Tulee kalliiksi tulee: diabetes, verenpainetauti, sepelvaltimotauti, aivohalvaus, selkävaivat, nivelvaivat, bulimia, silmänpainetauti, syöpä, plantaarifaskiitti, rasvamaksa,... Ja puolisolle tulee kalliiksi, mutta se tosin tukee sekä suomalaista että ulkomaiden työllisyyttä. Onx tää plus miinus nolla?
Tietääkö kaikki miehet muka tuon? Vai ollaanko kollektiivisesti yhä niin lapsellisia, että pystytään näkemään vikoja vain naisissa eikä haittaa, jos pari jeppeä nyt välillä putoaakin mullan alle elämäntapojensa johdonmukaisena seurauksena?
Rikollisuus tulee myös kalliiksi.
Kyllä me tiedetään. Siksi suomalaiset miehet ovatkin prosentuaalisesti suomalaisia naisia lihavampia.
naiset ylipäätään käy suomelle kalliiksi liian korkean palkkatasonsa vuoksi. naisilta pitäisi ottaa sellaiset etuudet pois ja laittaa pakkotyöleireille ruokapalkalla latomaan hienoja kiviä miesten polkujen reunoille.
kyllä niitä läskejä miehiäkin on, ei vaan naisia.
Näinkin voi olla, mutta antakaamme kaikille tilaa hengittää ja olla sellaisenaan. jos kaiken alkaa mittamaan rahalla, niin suurimmaksi osaksi ihmisiä pitäisi sapotoida maan alle, ja tänne palloseen jäisi pyörimään vain ja ainoastaan tehosekoittimet
ihka vastaus, näinhän se todella on, en sano että olisin läski ja sen takia puollustan, mutta olen todella kanssasi samaa mieltä ja kunpa kaikki ymmärtäisivät, niinkuin sinä, olet aivan ihan tyyppi ja tarkoitan sitä todella,
hyväkuntoiset terveysintoilijat ne vasta kalliiksi tulee, kun niille pitää maksaa monta vuotta eläkettä ennen kuolemaansa. Lihavat taas kuolevat jo ennen eläkeikää, joten valtio säästää rahaa.
Ei lihavia kiinnosta olla vahustentalossa maahanmuuttajien hoidettavina, kun vanhustenhuolto on tänä päivänä mitä on. Enemmin sitä kuolee pois, kun makaa paskavaipoissa laverilla.
ala laihduttaa. Sillähän siitä pääsee.
olen, mutta katselkaapas noita nykymiesten mahoja. Roikkuu vaikka minkämoista reppua vyön päällä. Vyötä, saatikka housujen liitinkiä ai näy muuten kun selänpuolelta, ja aika usein henkseleillä kannateltuna ne housut.
Järkyttävimpiä ovat ne verkkahousuihin sonnustautuneet roikkumahat. T-paita ujutettuna sinne verkkojen kuminauhan alle, ja se pötsi on aivan kuin sen t-paidan armosta koossa.