Feeling blue

Olen tuntenut apeutta jo pidempään, vaikkei se välttämättä ulospäin näy. Mikään ei suju ja kannattelevat peruspilarit ympäriltäni on sortumassa. Toivoisin olevani vahvempi. Sinun näkemisesi sai ajatukset jälleen sekaisin ja toisaalta mielen mustenemaan. Helpompaa olisi jollen sinua näkisi.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

kannata nähdä enää

Äänestä
  • Olet oikeassa, mutta se on käytännössä kuitenkin mahdotonta velvotteiden vuoksi.

    Äänestä

  • ILikeYou3213 kirjoitti:

    Olet oikeassa, mutta se on käytännössä kuitenkin mahdotonta velvotteiden vuoksi.

    oletteko samassa työssä?

    Äänestä

  • Muitakin velvotteita esim yhteinen lapsi, harrastustoimintaaminta jne.

    Äänestä

sitä on liikkeellä. miksi et voi saada häntä?

Äänestä
  • It's complicated...kuvaa tilannetta parhaiten.

    Äänestä

  • ILikeYou3213 kirjoitti:

    It's complicated...kuvaa tilannetta parhaiten.

    3213, onko numero jokin vinkki...?

    Äänestä

  • Voi siitä jotain päätellä muutaman mutkan kautta, mutten jaksa uskoa että pystyisit tunnistamaan kirjoitusten perusteella. Sinun pitäisi olla ajatustenlukija tai saanut tietoosi hyvin henkilökohtaista tietoa.

    Äänestä

Jos ei se näy ulospäin, niin todennäköisesti mieli musteneekin.

Äänestä

Välillä maa järisee jalkojen alla. Jumalat haukottelevat tai yskähtävät. Siinä tilanteessa vain yrittää tarttua johonkin tukevaan. Tai yrittää olla niin pieni, ettei kukaan huomaisi ja tekisi pahaa. Odota hetki. Se voi olla vain väsymystä ja stressiä. Asia kerrallaan, pikku hiljaa. Kaikki järjestyy kyllä.

Äänestä
  • Kiitos tästä kommentista.

    Äänestä

Mikä ap:lla on hätänä? Elämäkö murjoo? Vaikka itsestäni tuntuu möykkyiseltä niin osaisinpa sanoa sinulle jotakin kivaa ja lohduttavaa.
Hmmm, olet suurenmoinen.

Äänestä

Varmasti on monia ihmisiä, jotka ovat alavireisiä eikä se näy ulospäin.

Äänestä

Jossain vaiheessa velvoitteet loppuu. Mitä sitten? Ei tarvitse nähdä. Ehkä sitten apeus helpottaa. En haluais aiheuttaa apeuden tunteita millään yhteydenpidolla tai näkemisellä toiselle, itse tunnen kuitenkin iloa noista kaikista. Tilanteesta tunnen pohjatonta surua. Eikä sekään näy ulospäin koska en anna sen näkyä. Jos toinen osapuoli, en minä, on päättänyt ettei tule missään vastaan, vaan päin vastoin perääntyy, mitä voi tehdä.

Äänestä
  • No tässä tapauksessa toivon velvotteiden jatkuvan vielä useita vuosia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ILikeYou3213 kirjoitti:

Olen tuntenut apeutta jo pidempään, vaikkei se välttämättä ulospäin näy. Mikään ei suju ja kannattelevat peruspilarit ympäriltäni on sortumassa. Toivoisin olevani vahvempi. Sinun näkemisesi sai ajatukset jälleen sekaisin ja toisaalta mielen mustenemaan. Helpompaa olisi jollen sinua näkisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu