Miten naisen tulisi pukeutua Marokossa?

justasking

Moikka!

Kovin ristiriitaista tietoa on löytynyt pukeutumissäännöistä joten ajattelin laittaa aluille uuden keskustelun. Olen parin viikon päästä lähdössä Marokkoon, Marrakechiin ja Agadiriin. Lämpöä siellä näyttäis olevan sen melkein 40, miten kannattaisi pukeutua? Onko soveliasta että olkapäät näkyy, voiko shortseja käyttää. Olen ymmärtänyt että pukeutua periaatteessa saa kuin haluaa, mutta mikä olisi järkevää, miten ehdottomasti ei kannata?

Kiitos vinkeistä jo etukäteen, muitakin Marrakech ja Marokko vinkkejä saa antaa!

5

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ekskyysmii

      Silmät voi näkyä. Pidä kaapua 24/7 jossa on silmänreiät tai pieni pala leikattuna silmien edestä. Suomessakin suotava tyyli naisille tällainen kesällä.

    • rabat

      Hei....Luin juuri kirjoituksesi laittaessani oman kysymykseni oikeastaan ihan samasta asiasta. Tällä hetkellä oletkin sitten jo matkakohteessasi ilmeisesti...Minä taas olen lähdössä Rabattiin viikon päästä ja samat asiat askarruttaa. Toiv saan ASIALLISIA vastauksia,,,,Valitettavasti sinä et sellaisia saanut. Jos vaan huomaat tämän kommenttini ja kykenet vastausta laittamaan....kiitollisena ottaisin vinkkejä vastaan! Toivon että matkasi on antoisa ja odotustesi mukainen =)

    • Olen ollut eri puolilla Marokkoa yhteensä noin vuoden työmatkoilla. Ei turistikohteissa ole suurta merkitystä pukeutumisella. Paikalliset naiset peittävät päänsä huivilla mutta vain jotkut peittävät kasvonsa. Ei Marokossa ole sellaista uskonnollista poliisia kuten Saudeissa tai Iranissa. Olkapäät peittävää paitaa kannattaa pitää auringon takia. Nyt olen Mauritaniassa ja täällä on suunnilleen samanlaista naisten pukeutuminen kuin Marokossakin.

    • jjjjjjjjjjjjjjjjjj

      saa siellä pukeutua miten haluaa , mutta liiallinen paljastelu ei ole terveellistä. Omat hullunsa on joka maassa. Olen asunut Agadirissa 7 vuotta ja yleensä ottaen se on paljon turvallisempi kuin Helsinki tai keuruu. Yöllä kahden aikaan voi ihan rauhassa asioida pankki automaatilla. Pohjois marokko on eri asia. Siellä on vaarallisempaa

      200 e viikoksi

      400 e kaksi viikkoa

      250 e / kuussa pidemmäksi aikaa ( vuodeksi tai enemmän )

      vartioidulla alueella

      kalustettu, nykyaikainen, 2 km hienosta rannasta

      [email protected]

    • Pirjo43

      Minua on aina Marokossa miehet kehottaneet ottamaan ne loputkin vaatteet veks.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3839
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1872
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1608
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      728
    Aihe