sota? helvetti? mielenosoitus?

Niin että mikä siellä nyt näistä on? Monta kuollutta turistia on tässä vaiheessa?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kaikki kolme on nyt ja yhtäaikaisesti. Toistaiseksi on turistien kuolemat salattu, ulkoministeriökin vain vaikenee. Todella paha katastroovi on nyt. Jos olisin tiennyt, niin en olisi matkustanut. Te jotka pystytte vielä perumaan, niin ei kannata tulla tänne.

Äänestä

Jossain kirjoitettiin että satoja turisteja olisi kuollut viime vuorokauden aikana Alanyassa! Ja ISIS ottanut panttivankeja seksiorjikseen

Äänestä
  • No kai matkatoimistot vaihtavat kohteen, jos on matkan kerennyt jo maksaa. Turkin ja Tunisian matkoja ei kukaan järkevä ihminen nyt osta. Saakohan rahoja takaisin jos turvallista kohdetta ei löydy? Eikä mieli tee matkustaa Jordaniaan, Egyptiin, Israeliin eikä mielellään Thaimaahankaan.

    Äänestä

  • Terrible.world kirjoitti:

    No kai matkatoimistot vaihtavat kohteen, jos on matkan kerennyt jo maksaa. Turkin ja Tunisian matkoja ei kukaan järkevä ihminen nyt osta. Saakohan rahoja takaisin jos turvallista kohdetta ei löydy? Eikä mieli tee matkustaa Jordaniaan, Egyptiin, Israeliin eikä mielellään Thaimaahankaan.

    Jonkun mielenosoituksen tähden ei ole ikinä peruttu matkoja, saati annettu rahoja takaisin. Miksi heikkohermoiset yleensä lähtevät kotoaan mihinkään?

    Äänestä

Ei mikään. olemme ihan keskellä Alanyaa ja täällä on hyvin rauhallista ja todella kuuma.

Äänestä
  • Kiva tietää! Olemme lähdössä Alanyaan lauantaina aamulennolla. Ei olla harkittu matkan perumista, vaikka lapsiakin mukana. Ihmiset ja media lietsoo turhaan paniikkia. Turkissa tuntuu olevan samanlainen tilanne joka vuosi tähän aikaan. Jos lähtee pelkäämään kaikkea mahdollista, niin eihän sitä uskaltaisi kotoaan poistua. Pelkkä ostosreissu Ikeaan voi koitua kohtalokkaaksi... Nautinnollista lomaa!

    Äänestä

  • Rmn kirjoitti:

    Kiva tietää! Olemme lähdössä Alanyaan lauantaina aamulennolla. Ei olla harkittu matkan perumista, vaikka lapsiakin mukana. Ihmiset ja media lietsoo turhaan paniikkia. Turkissa tuntuu olevan samanlainen tilanne joka vuosi tähän aikaan. Jos lähtee pelkäämään kaikkea mahdollista, niin eihän sitä uskaltaisi kotoaan poistua. Pelkkä ostosreissu Ikeaan voi koitua kohtalokkaaksi... Nautinnollista lomaa!

    Vierailu sotatoimialueelle ja ostosreissu Ikeaan !
    Aika huono ja ajattelematon vertaus sanoisin.

    Äänestä

kolmas maailmansota siellä on, osapuolista vain ei ole vielä varmuutta.

Äänestä
  • Kuinka puolueeton mahtaakaan olla yläpuolella olevasta osoitteesta
    löytyvä , turkkilaisen kanssa avioituneen suomalaisnaisen mielipide?
    Hänen on pakko kääntää pahimmatkin rähinät , vain pikku kahnauksiksi
    , jotka "poliisit kyllä hoitavat hienosti".

    Äänestä

  • Tuskin läheskään niin puolueeton ja asiosta perillä oleva kuin kommentit täällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


travellerit kirjoitti:

Niin että mikä siellä nyt näistä on? Monta kuollutta turistia on tässä vaiheessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu