Olen jo puoli vuotta kysynyt sähköpostitse liikkeen jäseniltä mitkä ovat edellytykset liittyä krishnaliikkeeseen. Ei mitään vastausta.
miksi on niin vaikeata liittyä krishnaliikkeeseen?
13
156
Vastaukset
- Adonnews
Luulen, että sinun kannattaisi käydä temppelillä esim. sunnuntaijuhlassa. Siellä voi tutustua ihmisiin ja keskustella asiasta. Suurin osa liikkeen jäsenistä ei asu temppelissä, vaikka harjoittaakin bhakti-joogaa.
- innostuksenihiipujo
Entä mikä on se suuri salaisuus jota eivät kerro sähköpostitse?
jos antaisin heille paljon rahaa niin kyllä rupeaisi lyyti kirjoittamaan. Sulaa se sokeri harekrishnankin kielenalla. Mulla ei o mahdollisuuksia osallistua juhliin. tämän olen heille myös kertonut.
- TässäpäSYY
Jäseniä on alle 200, joten täytyy vissiinkin tuntea filosofia todella hyvin ennen kuin pääsee jäseneksi. Eivät he ketä tahansa uskalla ottaa jäseneksi.
- innostuksenihiipujo
Ketä tahansa sinne kyllä on otettu ja ovat ihan tavallisia pulliaisia. Itselläni on kyllä paljon tietoa filosofiasta. Voi olla asennevika sillä joka ne jäsenet liittää. Tai sitten ei vaan viitsi. Saakohan jotain tyydytystä siitä kun on itsevaltias näissä hommissa?
- äläliity
<
Niinkin voi ajatella, että joku sinua nyt suojelee!- JeesusonTotuus
Samoin ajattelen..
- vai.miten.se.meni
Tarjoa rahaa heille, niin eiköhän ala vastausta kuulua.
Kun kolikko kirstuun kilahtaa, niin atman brahmaniin vilahtaa. - työtätehnyt
Ei krishnaliikkeen johdon tarvitse mitään tehdä sillä yleensä heillä on rikkaat vanhemmat jotka höösäävät heitä. Näin on ennen ollut ja näin on taas johdon vaihduttua. Lelliperseitä kaikki! Eivät ole kuina päivinä tehneet muuta kun mikä on huvittanut.
- poiskaikkirasismi
kultti? ihan niinkuin vapaamuurarit.
- ylläpöö
diskriminointi?
- sdsfrererew
Jos liittyminen on vaikeata niin koitapa päästä liikkeestä ulos.
Siinä saattaa olla kaikenmaailman kieltäjiä ja psykologista painostusta. - olkoononneksesi
krisnaa ja oppejaan voit hyvin opiskella himassakin.kirjastosta ja kirja kaupoista löytyy hyvin matskua.meditointi on helppoa himassa ja bhaktivedanta kirjan sain kirpparilta hintaan 0.5e.myös joogaamiseen pääsee hyvin pitkälle kirja viisaudella.toki on hyvä jos opettajan saat.se edistää polulla ja auttaa käsittelemään matkalla ilmeneviä uusia kulmia.kasvissyöntiin löytyy myös eeposta.voi sinne temppeleihin pyrkiä sitten myöhemminkin.erittäin mukavaa ja antoisaa matkaa sinulle!hienon polun olet valinnut.toivottavasti se johtaa sinut tielle.
- NIINkaiSiTTeN-
S'hk;postin salasana on varmaan mennyt hukkaan eik' kukaan voi vastasta. Kysy paikan p''ll' ja saat varmaan lomakkeen t'ytett'v'ksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132332Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from341912Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen281872- 1021856
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481855Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la571142- 1101046
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20923- 54870
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110847