Missä kuopiossa ovat leipäjakelut joissa jaetaan ilmaiseksi leipää tai muita avustuspaketteja?
Mistä leipää?
K.Kerjäläinen
11103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ole hyvä ja mene töihin.
Pitäs saada muijalle töitä ittestä ei oo niin väliks. Syöminen loppuu mut ei juominen...
Missä niitä töitä on?
Valkeisenlammella Niiralassa! Aamupäivisin hieman varttuneempi väestö jakaa sorsille leivänpalasia. Jos olet todella rohkea niin mene heidän perässä ja ota palaset talteen tai syö paikan päällä...
Thänks kamu! Siis sanon heille että he antavat levät minulle minä voin jakaa ne heidän puolestaan. Kukaan ei huomaa että syön ne itse...kauanko sinä olet tuota harrastanut?
Klikkaa Kuopion ruoka apu. Linnan tuvalta linnanpellolta saa ainakin leipää.
Minusta tuntuu, että Kuopion köyhät ihmiset yritetään siivota pois silmistä. Ettei itäsuomalaisten onnistujien herkät aistit pilaannu ja mieli järkyty. Ja ettei turistit sais aivan väärää kuvaa kaupungin ihmisistä, jossa on vain hyvinmenestyneitä, hyvännäköisiä ja rikkaita.
Särkiniemen asukastuvalta, hedelmiä suap kaupantekijäisiks sillon tällön. Voi siellä lukee lehdetkin, tai vaikka tulostaa. Sinne vaan jututtamaan höperöitä =)
"Ateriapäivän hinta Joutsenossa on noin 12 euroa, hän sanoo ... Ruoka tarjoillaan neljästi päivässä, mutta ainoastaan lounas ja päivällinen syödään ruokalassa. Aamu- ja iltapala tarjotaan mukaan pusseissa."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1439863537263.html
"Kalansaaliskin jaetaan, vaikkei ihan tasan, saa soutajat perkuujätteitä kasan, sillä solidaarisuuttahan Suomessa tarvitaan"
Virvatuli käväisi lyhyen pätkän Neulamäessä, mutta muutti jo keväällä Linnanpellolle.
Paikallislehdessä oli ( uusin kaupunkilehti) että Virvatuli jatkaa 1.9 ruoka-avun jakamista Linnanpellolla entisen sokeainkoulun tiloissa. Tänään ja jatkossa tiistaisin ja perjantaisin klo alkaen klo 10.00. Kannattaa mennä paikalle hyvissä ajoin. Hakija saa numerolapun joka pitää säilyttää ja sen mukaan saa ruokakassinsa täyttää ja arpovat järjestyksen joka kerran. Eli ei etuilua numerolapun perusteella.
https://fi-fi.facebook.com/164869516936040/photos/a.190034614419530.43332.164869516936040/771458206277165/
Kiitos kuopiolaisten vuokra-asuntojen törkeän sikamaisen ahneen hinnoittelun, mulla ei ole enää varaa ruokaan. Mistä ruoka-apua?