Hei, vastatkaa nyt viisaammat, kumpi on laadukkaampaa sanabelle kitten vai smilla kitten?? Sanabelle päällisinpuolin näyttäis laadukkaalta, mutta entä nuo hivenaineet siinä yms. yms.??
Märkäruokana on miamor kitten, carnyn kitten ja adult versiot, vom feinsteiniä, smillaa, mjauta, bozitaa ja raakaa lihaa.
Raksuja siksi, koska olen pitkiä päiviä töissä, jotta olisi jotain tarjolla heille siinä välissä.
Purizon kitten, orijen kitten ja applaws kitten on myös "herkkuraksuna" käytössä, muutama krt. vko, myös taste of the wild.
Mutta tosiaan noista keskiluokkaisista hieman halvemmista raksuista haluaisin tietää olisiko sanabelle sitten hyvä vaihtoehto, tai joku muu esim zooplussalta??
Kiiiiitos :)
Mikä näistä ruuista paras vaihtoehto??
merjamie
3
242
Vastaukset 3
- Näitäsuosittelen
Bozita sekä kuiva- että märkäruoka ja minusta ainakin Mustiin ja mirriin ja Petenkoiratarvikkeeseen tullut kuivaruoka Pure Natural. En ole vielä ehtinyt kokeilla, mutta ehdottomasti kokeilen. Vaikuttaa hyvältä ruualta.
- ruottalaista.laatua
Bozitaa saa prismasta nimellä Mjau, tosin halvemmalla
- Näitäsuosittelen
No ei muuten ole näin! Mjaun märkäruuassa lihapitoisuus on 4 (tai 8, en nyt muista tarkkaan) % ja Bozitan märkäruuissa esim. feline indoor & sterilised 91 %.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211371- 681330
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331261- 1081245
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 1091009
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182933- 89886
- 45871
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66801Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50696- 43666
- 58663
- 70646
- 98638
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123612- 67586
- 52574