HOASin Hakaniemen yksiöt

KontulanSolussa2vuotta

Oon kuullu legendaa HOASin Merihaan yksiöstä, jonka vuokra on 330e kuussa (Hakaniemenranta 12). Tietääkö joku jonkun, joka on kyseiseen taloyhtiöön päässyt asumaan ja jos tietää, niin kertokaa mitä torakoita siellä seinillä vilisee? Mille jumalalle pitää uhrata, että pääsee tuonne asumaan?

2

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsfsdfdsdfsdfdfdf

      AYY:lla on läjä tuon hintaluokan yksiöitä ja Stadin asunnoilla tuhansia. Kummassakaan tapauksessa et voi valita naapurustoasi, joka voi olla hyvinkin vaihtelevaa. Ajan kanssa ja sopivalla taktikoinnilla mikä tahansa julkinen kämppä on mahdollista saada.

    • jokuvaandam

      Ilmeisesti ei ole pelkkä huhu: http://www.hoas.fi/www/hoaswww.nsf/sp?open&cid=estate-2&eid=271001#

      HOASin yksiöt ovat naurettavan halvat soluun verrattuna. Maksan 343€ 15 neliön huoneesta, kun taas toisella puolella seinää on 28 neliön yksiö, jonka vuokra on 420€.

      Valitettavasti HOASin jonot ovat vähintään 3kk pitkät, jos haluat päästä jonnekkin, eli tosi huonoon asuntoon ja/tai kehä kolmosen ulkopuolelle kuuntelemaan suomen vilkkaimman lentokentän melua. Jos haluat jonnekkin inhimilliseen paikkan ja siedettävän koulumatkan niin usein joutuu odottamaan vuoden tai enemmän!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      43
      3054
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1897
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1880
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      75
      1581
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1474
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1368
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      25
      1300
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1289
    9. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      105
      1092
    10. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1091
    Aihe