Miten on mahdollista

NaistenTurvattomuus

Ruotsidemokraatit on saanut kannatusta pahimpiin kilpailijoihinsa. Sen kannatus kyselyssä oli 25,2 prosenttia, kun sosiaalidemokraatit saivat 23,4 prosentin kannatuksen ja maltilliset 21 prosenttia. Yougovin verkkopaneelina toteutettuun kyselyyn vastasi 1 527 ruotsalaista 18–74-vuotiasta miestä ja naista.

Ruotsissa kansaa herää jo huomaamaan että naisten turvattomuus on lisääntynyt häkellyttävästi ja raiskaukset lisääntyvät .

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EpäonnistunutPolitiikka

      Suomi on menossa samaan mitä ruotsissa väkivalta naisia ja lapsia kohtaan lisääntyy kun kulttuurierot poikkeavat ja miesvaltainen enemmistö pakolaisista pitkästyy kun heille ei löydy tekemistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      79
      5289
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      69
      4685
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      130
      4635
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      350
      2002
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      90
      1650
    6. 96
      1580
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1486
    8. 345
      1177
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1002
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1001
    Aihe