Hattula on ponnahduslauta (Rämö) tai loppusijoituspaikka (Pura) kunnanjohtajille. Mistä ne luulee sopivan johtajan löytävänsä. Päteviä hakijoita kyllä oli, mutta ei ehkä sopivia Hattulan päättäjille. Kai ne ottaa Puran sijaiseksi. Hehehheee!
Hattulan kunnanjohtaja
Eikateekskäy
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksei ne liity Hml:aan, niin ei tarttis hakee uutta johtajaa, kun meillä on niitä kaksin kappalein.
Kutsukaa Isotuho kunnan nokkamieheksi hoitamaan Hattulan asiat "kuntoon". Näytöt miehellä on kunnossa. Sen jälkeen Hattulan kunnalla ei ole enää pitkään kiusana ykkössijainnilla olevia myymättömiä tai vuokraamattomia maa-alueita tai arvokiinteistöjä, kun tämä mies myy tai vuokraa ne hyville veljille aivan muodolliseen hintaan. Rahaa tarvitsevilta veljiltä hän taas ostaa tarvittaessa jättömaat ja lahot talot kunnalle yli markkinahinnan.
Isotuholla on varmasti hyvät ja lämpimät välit Hattulan kunnallisihmisiin jo valmiiksi, koska HML kaupunginjohto muutama vuosi sitten yritti pörhistellä ja kaapata Hattulan ja Janakkalan itselleen normaaliin tyyliinsä sanelupolitiikalla. Eivät nämä kunnat helvatti vieköön uskoneet ja innosta kiljuen liittyneet meihin ja tulleet maksamaan puolestamme pöhlöjen poliitikkojen ja virkamiesten neronleimauksista johtuvia velkoja. Miehelle olisi siis käyttöä Hämeenlinnan "Troijan hevosena", jolloin viimeinkin saataisiin vallattua Hattula! Voitto on siis vielä meidän, uraa!!
No niin Hattulalaiset, kelpaisiko tämä mies teille töihin? P.S. Vastausta odotetaan pikaisesti.
Tässä on suoranainen nero Hattulan kun.johtajaksi. Siellä tarvitaankin täydellistä hölmöä kuntaa johtamaan. Tämä on faktaam.
Mies töihin Hattulaan on täydellinen uusi Kunnanjohtaja.
Ilkkala olisi sopivin johtajaksi - ainakin omasta mielestään - ja kaikkien persujen mielestä. Kas kun ei antanut suostumustaan virkaan. Toinen sopiva ja kaiken tietävä ja hallitseva - tietysti vaan omasta mielestään - ja muutaman muun persun mielestä - on Lulu. Miksei heitä ihan kutsuta virkaan.