( Tämä aiempi keskustelu lopetettiin nii oli pakko alottaa uus :) ) mun eka rööki tais olla punanen westi. Olin 13 vuotias ja pöllin sedän taskusta :D ei se ollu hyvää eikä pahaa, eikä tullu mitää kohtauksia tms... vedin poskareita ja ei maistunu kyllä yhtää miltää. Nykyään 16v ja polttelen kavereiden kanssa satunnaisesti ja osaan olla pitkiä aikojakin ilman tupakkaa. Alottakaa tupakoimaan jos ette polta stn!
eka rööki / tupakka
TerpiJonne99
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"aloittakkaa tupakoimaan" saatanan kätyreiden puhetta!!! yksi taas langennut ja yrittää saada muita mukaan. kaikki päihteet on sontaa!!selvin päin on paras olla!!! jokainen päihde muuttaa käyttijiä ja vain harva pystyy samaan sen potentiaalin mihin ihminen pystyy
Olet oikeassa, mutta poikkesit hieman aiheesta. Miltä maistui eka rööki?
Ei tupakointi nykyään enää varallista ole, kun sähkötupakkaan siirtyminen on niin helppoa. Polttaa esim. 20 vuotta, ja vaihtaa sähkötupakkaan, sen sijaan että polttaisi 50 vuotta tai kauemminkin kuten ennenvanhaan tehtiin, eikä tupakoinnin lopetukseen ollut mitään toimivia keinoja.
Ei minkäänlaista keuhkosyövän riskiä tai terveyshaittoja tupakoinnista.
En muista, miltä maistui. 8v kuitenkin ikää ja 29v lähtien lakossa. Meni siinä ainakin omakotitalollinen rahnaa (ei tilavuudeltaan). Olisin voinut ryypätä nekin hillot.