Mitä myrkkyä on laitettu koivujen juurille ,kauppatorin läheisyydessä.Nurmikko on aivan ruskeana .Onko tarkoitus kaataa ko. Koivut ,suntin rannalla.?
Suntinrannan koivut?
ulkoilijatluonto
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Round uppia. Lue Kokkolan lehdestä.
Hölmöläisten touhua
Laskeneet lisää myrkkyjä sunttiin lieneekö vesijohtovedestä poistettua fluoria.
Round uppia ei sais enää käyttää! On todettu sen siirtyvän loppujenlopuksi ihmiseen, syöpää aiheuttava!
Miten Kokkolan kaupunki käyttää vielä Round uppia, halooo!
Yöaikaan sitä monenlaista myrkkyä levitetään pimeyden turvin.
Ettei vaan olis halkokarin tosikko asialla ?
Liekkö pirinistit sinne jotain kasveille epämiellyttävää kemikaalia ovat käyneet roiskimassa ympäriinsä.
Kuka haluaa poistaa näköesteet suntin varrelta?
Samaa ajattelin kun niitä on myrkytetty
On tämä kyllä semmoinen peikkokylä metsän keskellä että hädintuskin edes lentokoneesta huomais jos yli ajais :D
Käykää katsomassa.Yksi koivuista on jo selkeästi huonossa kunnossa.Miksi on laitettu jotain ainetta? SEhän menee juuriin ja puut kuivaavat.Miksi näin menetellää?Kaikkien koivujen ympäriltä on nurmikko kuivanut.
Kusta se on.
Kansankiellellä kusen eli virtsan kaliumnitraatti toimii lannoitteena. Ennen on tunkioon imeytyneestä kaliumnitraatista mustaruutikin valmistettu; uuttamalla, suodattamalla, kokooon keittämällä ja hiilenjoukkoon sekoittamalla.
Kyllä, mutta nurmikon se polttaa.
Pitää kyllä olla melko happo että kusee nurmenkin puhki
Kävin tarkistamassa.On se jotain myrkkyä.Aivan keltaisena nurmikko.