Minä olen jo 36v ja on ihana mies ja muutama muksukin,mutta mitäs tapahtui.Huomasin tässä kerran tuijottelevani naisia jotenkin eri tavalla ja tuntui kun näin erään,että silloin tapahtui jossain muussakin kuin yläpäässä jotain.
Kostuin ajatuksesta rakastella sen kanssa.Nyt on ongelmana,kun sekstailen mieheni kannssa,että silmissä ja ajatuksissa pyörii rakastelu naisen kanssa.Joskus tulee mieleen,jos uskaltaisi,niin kokeilisi kerran salaa,mutta mitenpä se onnistuu.Lesbous kun ei näy päällepäin.Että ongelmaa kerrakseen.
Kostuin ajatuksesta rakastella sen kanssa.Nyt on ongelmana,kun sekstailen mieheni kannssa,että silmissä ja ajatuksissa pyörii rakastelu naisen kanssa.Joskus tulee mieleen,jos uskaltaisi,niin kokeilisi kerran salaa,mutta mitenpä se onnistuu.Lesbous kun ei näy päällepäin.Että ongelmaa kerrakseen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näin miehen näkökulmasta katsottuna voisin kuvitella, että ukkosi ei laittane hanttiin sellaista 3-some kokeilua, jossa sinulla olisi mukana toinen nainen. Itse en ainakaan laittaisi. Ongelmia tietysti voi tulla siitä, jos ukko ei sitten sua enää kiinnostakaan...
Nyt kun oikein ajattelen..hmmm..se olisi varmaan kiihottavaa jos mies katsoisi ja voisihan se ihan vähän koskeakin.Kyllä nautin mieheni kanssa sängyssä olosta,mutta kuitenkin haluaisin kokeilla naisen kanssa..tietäisi ainakin mikä tekee todella hyvää.
"..tietäisi ainakin mikä tekee todella hyvää."
Ei pidä paikkaansa. Voi tietää tai sitten ei osaa.
paskaa.
ajattelehan vähän myös miestäsi! Mielestäni juttusi ovat aivan sikamaisia! "se olisi varmaan kiihottavaa jos mies katsoisi ja voisihan se ihan vähän koskeakin"
Jos tuollaista kokeilette, niin ota nyt helvetissä selvää, mitä mies haluaa. Ja ajatelkaa nyt myös sitä tyttörukkaa joka teidän seksileluksenne on päätymässä. Tällaisissa kokeiluissa voi käydä ikävästi, jos kaikkien tunteita ja haluja ei oteta huomioon tosi hyvin.
Älä tee mitään salaa. Ennemmin keskustele miehesi kanssa jos parisuhteesi on sinulle vähänkään arvokas. Pettämistä se on naisenkin kanssa.
Jos haluat kokeilla niin sitten luvan kanssa ja tarkkaile koko ajan mitä vaikuttaa parisuhteeseen. Ole täysin avoin. Kuuntele miestäsi.
Jos otat miehesi mukaan on tärkeää täydellinen avoimuus. Jos olet yhteydessä naiseen älä edes viestittele salassa vaan siten, että miehesi tietää missä mennään.
Sopikaa etukäteen mikä on sallittua ja mikä ei.
Myös mahdollisen naiskumppanin tunteet pitäää ottaa huomioon. Hänenkin pitäisi olla selvillä mitä haluatte häneltä. Jos hän hakee tunnetta niin on väärin ellet sinä hae muuta kuin seksikokeilua.
Onnea matkaan....
Moi.Mulla on samanlaiset ajatukset kun sulla.Ois kiva kokeilla naisenkans.Olen naimisissa ja lapsia.Mieheni toive on ollut pitkään että oisin naisen kanssa,ja ollaan puhuttu avoimesti asiasta.Ymmärrän että sulla on vaikea tilanne,mutta voisithan ensiks leikitellä asialla miehellesi ja katsoa miten hän reagoi.Yhdyn kuiteskin BIN:n kirjoitukseen että ole avoin miehellesi,äläkä tee mitään salassa.(jos haluat avioliittosi kestävän)En minäkään ole vielä löytänyt naista,kenen kanssa kokeilisin mutta en kiirehdi asialla.Varmaan hän joku päivä eteen tulee...Onnea matkaan!
Lopeta HETI tuollaiset hömpötykset!
terapiaa?
Oletkos "Auttaja" itse kokeillut mainostamaasi terapiaa? Jos aikuiset ihmiset eivät ketään vahingoita itseään toteuttaessaan niin turha sitä on tuomita "hömpötykseksi".
Hei vähän vastuuntuntoa! Tuntuu, että täällä monelta puuttuu moraalinen ajattelu kokonaan!
"Joskus tulee mieleen,jos uskaltaisi,niin kokeilisi kerran salaa,mutta mitenpä se onnistuu."
Toivottavasti ei onnistukaan - makaaminen naisen kanssa on pettämistä ihan siinä missä miehenkin kanssa!
On tosi tavallista, että jossain vaiheessa elämää löytää uusia puolia seksuaalisuudestaan. Harva meistä on 100% hetero, bi tai homoseksuaali. Saa sitä naisistakin joskus nainen haaveilla, mutta en usko, että tätä kannattaa kauheasti salailla mieheltä - mitä sillä on siihen sanomista, jos huomaat pitäväsi myös naisista? Kunhan nyt et vaan petä miestäsi! Tilanne on ainakin mun silmissä sama, kuin se, että ihastuisit johonkin syötävän hyvännäköiseen mieheen......