Tarinan tiloille

voisi laittaa toimintaan pakolaisten vastaanottokeskuksen. Siilinjärvellehän mahtuu paljon vielä pakolaisia, vai mitä mieltä olette? Ja lähi kuntiin kanssa. Avuntarvitsijat saisivat katon päänsä päälle ja kunta tulevia veronmaksajia , kun työllistyvät. Hieno idea.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarinan tilat vapautuvat pian KYS:in käytöstä. Tulisi pakolaiskeskuksen mukana lisää työpaikkoja ja tietysti ostovoimaa paikallisille kauppiaille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


möllijää kirjoitti:

voisi laittaa toimintaan pakolaisten vastaanottokeskuksen. Siilinjärvellehän mahtuu paljon vielä pakolaisia, vai mitä mieltä olette? Ja lähi kuntiin kanssa. Avuntarvitsijat saisivat katon päänsä päälle ja kunta tulevia veronmaksajia , kun työllistyvät. Hieno idea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu