Ajatteletko jotenkin niin, että tilanne on mulle selvä ja tiedän, missä mennään sun tunteiden suhteen?
Mukavaa päivää M-miehelle.
Hoolta
38<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Kyllä, tilanne on selvä pläkki. Valmiiksi pureskeltu, pitkään kurlattu ja ulos syleskelty. Mä oon huolellinen miäs :)
Voi viddu näit viiinin lipiddäjii, spyddaa hyvää matskuu veke. Mä en diggaa siid ollenkaa.
Tunne, sehän voi olla hyvin erilainen eri ihmisillä. Ettäkö juuri minun tunteillani olisi merkitystä sinulle, lienee väärä tapa kaivata rakkautta. Kannatan enemmänkin universaalia rakkautta. Hippiaatetta; rauhaa ja rakkautta luomakunnan kaikkien jäsenten ja osasten välillä. Itsekkyys, se on paha asia. Voit kasvaa ihmisenä kun lakkaat kaipaamasta juuri M-miestä ja avaudut universaaliin rakkauskokemukseen :)
Missä me voitas halailla puita yhdessä? Tehäänkö nii, et sä halaat puuta ja mä halaan sua :)
Ei, vaalin koskemattomuutta. Olen hyvin henkinen ihminen. Olisi itsekästä kiinnittyä yhteen ihmiseen.
Peace (ilman huutomerkkiä!)
Pitää tietää, mitä haluaa, että voi haluta sen, jonka tietää.
Valitan Hoo, pidän miehistä.
Selvää on vain se, että tunne on kasvanut sisälläni räjähtävän suureksi. Olen posahdus pisteessä!!!!!
Päästä paine irti ja vapaudu leijailemaan.
Yeah, kevyt hypähdys painottomuuteen. Pienet palstapaukaukset ja leijailet avaruuteen.
Ehkä mä pitäydyn näissä pienissä tähdenlennoissa *)
Itse ajattelen niin, että katson tämän ketjun ja sitten yritän oikeasti jättää tämän asian taakseni. On paljon asioita elämässä nyt ja pitää huolehtia voimavaroistaan. Joskus on päästettävä irti itsepintaisista ajatuksista ja tunteista.
Paras merkki siitä, ettei tilanteemme edisty mitenkään on, se että jätät vastaamatta ketjuun. Olisin halunnut asian selvittää, mutta joskus se ei vain ole mahdollista. Tiedän, ainakin melko varmasti, että käyt täällä, joten se on selkeä kannanotto. Ehkä tunne olikin yksipuolinen, sekin on mahdollista.
Näillä ajatuksilla moni varmasti täällä kerta kerran jälkeen. Joku lukee äärettömän tehokkaasti ajatuksia, siis olen ihan pihalla. Mitä tällöin voi tehdä.
Näistä kirjoituksista on mahdoton päätellä oletko H eli (N), jos olisit niin haluaisin tavata ;).
Miten saataisiin tämä tapahtumaan?.
Näinhän se menee...yhteydenpito on "tuntemattomien" kesken hankalaa täällä.
Miten saataisiin tapahtumaan tosiaan...Kerta toisensa jälkeen tilanne on yhtä solmussa. Se on.
Onko sulla mitään hyvää vinkkiä? ... Ei taida olla. Miksi kysynkään, miksi vastaatkaan ;)
Halusin sulle jotain taas kirjoittaa, pus.
Sulle, hälle tai Mauri Perälälle ;)
Joo eli selvittelen asioita nykyisin psykologin kanssa. Kiitos toiveideni huomioimisesta anonyymisti näin parin vuoden jälkeen.
Kysymys kuuluu: Oletko esittänyt toiveesi suoraan minulle. Jos olet, et ole kaipaamani henkilö.
Otan osaa kuitenkin elämäntilanteeseen, jossa olet. Onneksi apua on saatavilla.
Jeps,
mutta minä olen laittanut fb:n kaverikutsun. Eli, jos olet se H eli .. niin sieltäkautta sitten esim.
Ahaa, mitä ajattelet ihmisestä, joka ei hyväksy kaveripyyntöäsi? Mitä se kertoo suhteestanne?
No jaa,
enpä voi sanoa, että tässä mitään suhdetta on. Ollaan tavattu viimeks tosi kauan sitten. Olis kuitenkin jännä vielä jutustella oikeesti naamatusten.
Niin, en ole kaipaamasi henkilö.
Sopiiko, että jätän pois lopusta muoto-ja korulauseet.
Päivänselvää ;)
http://youtu.be/ncS-IuKsphM
Tuttua juttua
Minulle ei ole. Pidän häntä hyvin rehellisenä ja aitona ihmisenä.
Rehellisesti: Olen sinun, piristät multipersoona-arkeani.
Buaahhahhaaa :D
Sanotaanko näin, että aitous ei ehkä 100% mutta rehellisyyttä senkin puolesta.
Rehellisesti epäaito siis ;)
Ei se mitään.
Ring ring...
Tuut...tuut...tuut.... Tuuuuuuuuuuuuuut
Hello, how are you?
Well, just fine. Thank you for asking. How are you doing?
I'm doing fine. So, have a nice day!
It's better now, thanks to you.
Se on vaan se yks juttu, miks mun puhelin ei soi...vaikka niin sovittiin.
Jos nyt sattuisi olemaan niin, että se olen minä jonka perään huhuillaan, niin heitän tähän kommentin: ota haluamallasi tavalla yhteyttä. Sillä tavalla ne asiat tuppaa selkiytyä.
Kiitos vinkistä. En tule ottamaan näillä tiedoilla. Sellaista elämä joskus on.