Terveisiä vaan sinne VR:lle, säästäkää vielä lisää niin loputkin junat lakkaavat kulkemasta. Onneksi en tarvitse junaa. Kun kesälläkin on vähän väliä junaliikenne poikki, niin kuinkahan talvella? Entäs JOS sataa lunta?
Kyllä nyt liikenneministerin pitäisi tällaiseen puuttua. Onneksi melkein joka paikkaa kulkee bussi.
Kyllä nyt liikenneministerin pitäisi tällaiseen puuttua. Onneksi melkein joka paikkaa kulkee bussi.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla on ns etiäisiä joskus ja joskus ne napsahtavat kohdilleen. Minun piti tulla samaa rataa vasta tänään. Mutta viime viikolla sovin erään tapaamisen tälle päivälle, joten tulinkin pois eilen.
Vahingoniloinen en ole mielelläni. Mutta tänä aamuna sain hymyillä.
Eihän VR:llä ole mitään tekemistä tämän vian kanssa. Vika on radassa, josta VR ei omista senttimetriäkään.
Oikea osoite on Liikennevirasto, joka omistaa radat ja jonka tehtävänä on pitää radat kunnossa.
On se kumma että VR saa huutia asioista jotka eivät ole sen vastuulla pätkääkään. VR on vain liikennöitsijä. Se ajaa Liikenneviraston rataa ja maksaa siitä lystistä vielä 60 000 000 euroa vuodessa.
Haukut varmaan bussifirmaa kun tiellä on kuoppia, liikennevalot eivät toimi tai silta on poikki?