Kävin Gomila Parkin kotisivuilla ja näytti siltä kuin huoneita olisi remontoitu. Näyttivät ällistyttävän siisteiltä. Onko kukaan käynyt lähiaikoina eli olisiko totta? Joka vuosi olemme saaneet aiempaa pienemmän ja kurjemman huoneen eli josko nyt saisi rempatun ja siistin:)
Gomilan muodonmuutos?
9
190
Vastaukset
- Gomila
Ainakin osa huoneista oli hieman remointoitu ja textiilejä uusittu kun olin siellä kesäkuussa.
Taitaa olla Terreno hiljentynyt.
- Kierrän-kaukaa
"Taitaa olla Terreno hiljentynyt."
Jep. Rakennukset ovat rähjäisiä, eikä väkeä näy. Kuka sinne vapaaehtoisesti lomalle lähtisi? Palman keskustassa on hyviäkin hotelleja ja elämää.
Nostalgia vetää pistäytymään.
- Palmanlaahustaja
Juu, olivat siistiytyneet aikalailla nuo Gomilan huoneet, samaten yleisilme. Itse asiassa Terrenoon oli tullut uusia kuppiloita eli vähän on piristynyt paikka, vaikka turistejahan siellä ei juurikaan ole. Eikä tarvikaan, en minä niiden takia sinne mene. Entinen iso asunnoiksi remontoitu hotellikompleksikin oli saanut useita uusia asukkaita:)
Kierrä ihmeessä kaukaa Terrenon tienoot ja asu Palmassa. Jokainen matkailee tavallaan:) Muistan kun Keihäsen kanssa Marques ruokalassa istuttiin ja juttua riitti.
- Kierrän.kaukaa
"Muistan kun Keihäsen kanssa Marques ruokalassa istuttiin ja juttua riitti."
Olisi ollut mukava tavata Keihänen, vaikka en häntä kovin älykkäänä pitänytkään. (Ei pitänyt itsekään: sanoi, ettei ymmärrä talousasioista mitään, mikä piti paikkansa!)
Talousasiat lähti lapasesta,mutta pääomaa oli niin paljon ,että konkurssin jälkeen jäi hieman jäljellekin.Painostus tietyiltä tahoilta johti selvitykseen.Ei koskaan saatu esim. selville Keihäsen osuutta kyseiseen Marques ravintolaan.Paikalla sittemmin Eilan baari.
- Ainavaaan
Gomila Park olisi ihan hyvä majapaikka jos Aina (omistaja) malttaisi investoida ilmastointilaitteet huoneisiin ja lopettaisi tuttavaperheiden uittamisen uima-altaalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433037Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613021- 422387
- 311873
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa831798Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251729- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä791307- 391270
- 791090