Ongelma 120T

Mul on sellanen ongelma et en löydä ollenkaa kanavanippu C:tä. Mulla on 120T.
3826
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jospa kertoisit eka missä olet, kuuluuko sen näkyäkään? Syy on joko tässä, tai sit sun antenni on huono tai suunnattu päin ptä.

Äänestä
  • Mä sun hyvinkäällä ja kyl sen pitäis näkyy tääl. Asun kerrostalossa eli antenni on varmaan paska tai jotain, ku signaali hävii joskus kokonaan, auttaisko se jos ottais vaikka parvekkeelle joskun toisen antennin.

    Äänestä

  • Erppa kirjoitti:

    Mä sun hyvinkäällä ja kyl sen pitäis näkyy tääl. Asun kerrostalossa eli antenni on varmaan paska tai jotain, ku signaali hävii joskus kokonaan, auttaisko se jos ottais vaikka parvekkeelle joskun toisen antennin.

    Aikoinaan ostin HonKong-tavaratalosta 99mk maksavan antennin, joka näyttää kaikki taajuudet.

    Hyvin pelaa.

    Onhan niitä sisäentenneitakin, voisit kokeilla niitäkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erppa kirjoitti:

Mul on sellanen ongelma et en löydä ollenkaa kanavanippu C:tä. Mulla on 120T.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu