Öljyä jäähdytysnesteessä?

Jos dieselmoottorin jäähdytysneste on ruskeaa ja sormella jäähdytysnestereiän pohjalta tarttuu sormeen mustaa likaa. Ei mielestäni hylji vettä kuten öljy tekisi. Onko mahdollisesti kuitenkin öljyä vai puuroutuisiko se? Onko vain likaista. Neste ei tuoksu öljylle.
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paskaa se on sitten jos ei kansipahvi puhki? Vesipumpusta peräisin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paasit67 kirjoitti:

Jos dieselmoottorin jäähdytysneste on ruskeaa ja sormella jäähdytysnestereiän pohjalta tarttuu sormeen mustaa likaa. Ei mielestäni hylji vettä kuten öljy tekisi. Onko mahdollisesti kuitenkin öljyä vai puuroutuisiko se? Onko vain likaista. Neste ei tuoksu öljylle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu